کد خبر: 3471960
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
صالحی خبر داد؛
گروه اجتماعی: معاون فرهنگی وزیر ارشاد ا بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی بیش از یک میلیون جلد کتاب در حوزه‌های مختلف در کشور چاپ شده، افزود: باید در استان‌ها و شهرستان‌ها ویترین و فضای لازم را داشته باشند تا کتاب‌ها را به اهل کتاب عرضه کنند اما در این زمینه فقر جدی داریم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کهگیلویه و بویراحمد، سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد امروز، 12 بهمن‌ماه در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان در مصلای امام خمینی(ره) یاسوج، از چاپ 72 هزار عنوان کتاب مختلف در سطح کشور طی سال‌جاری خبر داد.
وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی بیش از یک میلیون جلد کتاب در حوزه‌های مختلف در کشور چاپ شده، افزود: باید در استان‌ها و شهرستان‌ها ویترین و فضای لازم را داشته باشند تا کتاب‌ها را به اهل کتاب عرضه کنند اما در این زمینه فقر جدی داریم.
معاون فرهنگی وزیر ارشاد با اشاره به اینکه این استان رکورددار برگزاری نمایشگاه کتاب استانی در بین استان‌های کشور است، بیان کرد: این مسأله نشان‌دهنده بالا بودن جریان علم و فرهنگ در استان است.
صالحی با بیان اینکه نمایشگاه‌های استانی کتاب فرصت‌هایی برای دسترسی به کتاب را فراهم می‌کنند، عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 20 نمایشگاه استانی در استان‌های کشور برپا شده که حدود پنج میلیون و 400 هزار نفر از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند.
وی اضافه کرد: در این نمایشگاه‌ها حدود 19 میلیارد تومان کتاب فروش شده، ضمن اینکه همچنین  هشت میلیارد و 700 میلیون تومان بن کتاب در این نمایشگاه‌ها توزیع شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: