کد خبر: 3788768
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
گروه معارف ـ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاطمه زهرا(س) ولایت و امامت را برای همیشه تاریخ تداوم بخشید و مظلومیت خود را در تاریخ ماندگار کرد.

زهرا(س) ولایت و امامت را برای همیشه تاریخ تداوم بخشید

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سیدجواد خاضع، امام جمعه موقت یاسوج امروز، 20 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران،‌ با اشاره به سیره مبارزاتی حضرت زهرا(س) در مقابل جریان نفاق، انحراف و دفاع از ولایت امیرالمومنین(ع)،‌ اظهار کرد: بعد از رحلت نبی مکرم اسلام در سه جبهه جنگ علیه اهل بیت ایشان آغاز شد.
وی جنگ اقتصادی،‌ جنگ فرهنگی و جنگ سیاسی را ازجمله این جبهه‌ها برشمرد و عنوان کرد: حاصل این سه جنگ این شد که در مدت زمان کوتاهی بعد از رحلت پیامبر، از اسلام جز اسمی و از قرآن جز رسمی باقی نمانده بود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حضرت زهرا(س)‌ با همه توان خود از حریم ولایت و امامت دفاع کرد، ضمن اینکه آن حضرت به عنوان یک زن با حفظ همه حریم‌ها و حرمت‌ها با سخنرانی‌ها و ایراد خطبه‌هایی که داشتند، به دفاع از حجت خدا و امام زمان خود پرداخت.
حجت‌الاسلام خاضع خاطرنشان کرد: زمانی که فاطمه زهرا(س) به علت شرایط جسمی در بستر شهادت افتاد، رسالت خود را با آگاهی دادن، تبیین ولایت و مسئله غصب خلافت را به زنانی که برای عیادتش می‌آمدند، انجام می داد.
وی تصریح کرد: گریه‌های طولانی حضرت زهرا(س)‌ خط مشی مبارزه را تغییر داد و وقتی افرادی که از آن محل عبور می کردند و صدای گریه‌های عزیزترین فرد نزد رسول خدا را می شنوند برای آنها سؤال بود که چه شده فاطمه زهرا (س) این گونه گریه می‌کند؟ و چه ظلمی در حق اهل بیت(ع) روا داشته شده تا بعد تحقیق کنند و دنبال جواب بروند.
خطیب جمعه موقت یاسوج یادآور شد: فاطمه زهرا(س) ولایت و امامت را برای همیشه تاریخ تداوم بخشید و مظلومیت خود را در تاریخ ماندگار کرد که قبر مخفی نشان مظلومیت و قدر مخفی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: