کد خبر: 3819958
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
گروه اجتماعی ــ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: حق بیمه سطوح پایین دستی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزایش می‌یابد.

افزایش حق بیمه روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، عیسی کریمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر  کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، 26 خردادماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه پیش از این شرایط برای افزایش سطح درآمدی بیمه‌شدگان سطوح پایین دستی سطح ۸ مهیا نبود، گفت: هم‌اکنون شرایط برای افزایش مستمری بیمه‌شدگانی که پایین‌تر از سطح درآمدی ۸ یعنی ۴۵۰ هزار تومان حق بیمه واریز می‌کنند مهیا شده است.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به کارگزاران این صندوق و ارائه مدارک مورد نیاز میزان دریافت مستمری خود را افزایش دهند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این استان با بیان اینکه این طرح مشمول رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال می‌شود، تصریح کرد: با تبدیل وضعیت بیمه‌شدگان بر مبنای دستورالعمل جدید این صندوق و افزایش یک پله‌ای در سال آتی شرایط برای برخورداری از مزایایی نظیر دریافت مستمری از کار افتادگی کلی، بازنشستگی و بازماندگان ممکن می‌شود.
کریمی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۳ هزار خانوار استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند و از این تعداد ۶۰۰ خانوار مستمری دریافت می‌کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: