کد خبر: 3821331
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
گروه اجتماعی ــ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به محرومیت استان در برخی از زمینه‌ها، گفت: پس از بازدیدهای میدانی از همه نقاط استان گزارش مستندی از عمق محرومیت‌ها تهیه و تدوین و به رئیس جمهوری، معاون و وزرای دولت تقدیم خواهد شد‌.

گزارشی از عمق محرومیت‌های کهگیلویه و بویراحمد به دفتر رئیس جمهور و وزرای دولت تقدیم می‌شود

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز، یکم تیرماه در اولین سفر استانی خود به بخش‌های محروم قلعه رئیسی و دیشموک با بیان اینکه بازدید از مناطق محروم و دور افتاده استان یکی از اولویت‌های استانداری خواهد بود ارزیابی و اولویت‌بندی مشکلات در سفرهای استانی را برای مسئولان ضروری دانست و عنوان کرد: مصوبات این سفرها با اولویت‌بندی پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به راه ارتباطی نامناسب دهدشت - قلعه رئیسی – دیشموک، افزود: این طرح باید کد ملی دریافت کند تا مشکلات مردم برطرف شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، برنامه‌ریزی لازم برای دریافت کد ملی این طرح از سوی مسئولان اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: با دریافت کدملی این طرح باید از سوی مسئولان استانی توسعه و تعریض شود‌.
کلانتری با اشاره به شجاعت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در همه زمینه‌ها، تصریح کرد: ایران اسلامی با توجه به شرایط ویژه اقتصادی هیچ وقت در مقابل دشمن سرخم نخواهد کرد‌.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و محدودیت‌های کشور و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ادامه داد: ضرورت دارد و این حس هم وجود دارد که توقعات مردم از نظام بر اساس امکانات تعدیل شود‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد دو جبهه جنگ اقتصادی و خدمت‌گذاری به مردم را برای مسئولان مهم برشمرد و بیان کرد: دولت و مسئولان وظیفه‌ای جز خدمت‌گذاری به مردم ندارند و در شرایط سخت باید بیشتر تلاش کرد و به‌دنبال راهکارها بود‌.
کلانتری با اشاره به سیل اخیر و خسارات ناشی از آن در استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: طی یک هفته آینده پرونده خسارت به سیل‌زدگان در بخش کشاورزی، اراضی و مسکونی به وزارتخانه های متبوع ارسال خواهد شد‌.
وی بیان کرد: با همکاری بانک‌های عامل تسهیلات ارزان قیمت چهار، ۱۲ و ۱۸ درصد برای جبران خسارت سیل نیز به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه، شرایط خدمت‌رسانی در سطح استان مهیاست بیان کرد: همه تلاش می‌کنیم و بر این باوریم که با وحدت و همدلی مسئولان و نمایندگان و همکاری مردم مشکلات با اولویت‌بندی به سرانجام خواهد رسید‌.
حسین کلانتری، استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در اولین سفر شهرستانی خود در بازدید از جاده یاسوج ـ چرام با آگاهی از وضعیت آن بر لزوم تعریض و رفع نقاط حادثه خیز این پروژه تأکید کرد. وی در راهدارخانه جوخانه شهرستان چرام حاضر و از نزدیک شرایط این راهدارخانه را مورد بررسی قرار داد‌.
کلانتری در محل وقوع حادثه تصادف چند روز پیش در منطقه آب حیات که ۸ نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست دادند حاضر شد و گفت: حوادث جاده‌ای روزهای اخیر تاسف بار است و از مدیران مربوطه خواست نسبت به ایمن سازی جاده های ارتباطی دقت و جدیت بیشتری داشته باشند‌.
وی در خصوص جاده‌های ارتباطی شهر چرام، خواستار ارائه گزارشی کامل از وضعیت این جاده‌ها و تلاش برای رفع مشکلات پروژه های نیمه تمام این شهرستان شد‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان روند احداث این پروژه قرار گرفت‌.
در ادامه همچنین، سفر حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی، عزیز فیلی معاون عمرانی استانداری، حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، نیکبخت فرماندار کهگیلویه و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند‌.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعد از سفر به قلعه رئیسی به دیشموک رفت.
بنابراین گزارش، عدل هاشمی‌پور، نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با قدردانی از استاندار و مدیران همراه، گفت: انتظار من از موکلینم و مدیران بخش این است که مشکلات اولویت‌دار را مطرح کنند‌.
وی اظهار کرد: اگر ما سه مشکل مهم این منطقه را مطرح کنیم و آن‌ها را با همکاری مدیران استانی و استاندار در کشور به جد پیگیری کنیم، خیلی بهتر و مثمر خواهد بود.
هاشمی‌پور افزود: اگر صدها پروژه و مشکل را به طوریکه بی نتیجه باشد مطرح کنیم به جایی نمی‌رسیم، اما اگر سه پروژه و مشکل مهم را پیگیری کنیم و به بهره‌برداری برسانیم، تاثیر‌گذار خواهد بود‌.
همچنین، حجت‌الاسلام صلواتی، امام جمعه شهر قلعه رئیسی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به استاندار جدید و مسئولان، گفت: بخش چاروسا دارای مردمی مومن و متدین و شهیدپرور هستند و این منطقه دارای ظرفیت‌های زیادی از قبیل کشاورزی، گردشگری، دامداری و ... است.
وی افزود: این منطقه منابع طبیعی بی‌نظیری دارد اما بعد از سال‌ها صاحب گاز شد‌.
حجت‌الاسلام صلواتی با اشاره به وضعیت راه های بخش چاروسا گفت: ما بدترین وضعیت راه را داریم و در ۱۰ سال اخیر هیچ پروژه‌ای در اینجا افتتاح نشده است‌.
امام جمعه قلعه رئیسی با تقدیر از حضور و بازدید حسین کلانتری استاندار جدید از این منطقه دور افتاده در اولین هفته کاریش، گفت: حقیقتا این منطقه نیاز به توجه ویژه ای دارد .
استاندار در شورای اداری شهرستان کهگیلویه به بررسی مشکلات و رایزنی با مدیران استانی و مسئولان این شهرستان و مناطق مختلف آن، جهت تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام پرداخت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: