کد خبر: 3821588
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل شبکه استانی دنا عملیات پدخندق را افتخار زرینی از رشادت، پایمردی و حماسه‌سازی غیور مردان کهگیلویه و بویراحمد در دفاع مقدس دانست.

حماسه پدخندق در تاریخ به یادگار خواهد ماند

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی شبکه استانی دنا، امیر رئوف، مدیرکل شبکه استانی دنا امروز، دوم تیرماه در دیدار با فرماندهان ارشد هشت سال دفاع مقدس که درعملیات پدخندق حضور داشتند، گفت: فرماندهان و دلاورمردان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس با رشادت و پایمردی و ازخودگذشتنگی یک وجب از این خاک را به دشمنان واگذار نکردند.
وی اظهار کرد: فرزندان استان گهگیلویه و بویراحمد در عملیات پدخندق اوج رشادت و ایثارگری را به تمام دنیا نشان دادند.
مدیرکل شبکه استانی دنا در ادامه با بیان اینکه کارهای بزرگی را که رزم‌آفرینان این خطه در عملیات پدخندق انجام دادند غیرقابل توصیف است، تصریح کرد: شبکه استانی دنا با تهیه سریال 520 دقیقه‌ای پدخندق، ساخت تله فیلم، مصاحبه با فرماندهان، آزادگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای این عملیات همه تلاش خود را به کار گرفته تا برنامه‌های درخور شأن و جایگاه این عزیزان به جامعه و نسل جوان انعکاس دهد.
همچنین، واهبی‌زاده، فرمانده گردان یارسول تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز با تقدیر از مدیرکل مرکز از پدخنق به‌عنوان کربلای خونین جبهه‌های جنوب یاد کرد و گفت: اوج ایثار، شجاعت، ولایت‌مداری رزمندگان این استان در این عملیات تجلی یافت.
وی افزود: رزمندگان تیپ ۴۸ فتح در این عملیات تاسرحد جان مبارزه کردند و برگ زرینی به کارنامه سلحشوری دلاورمردان ایران زمین و کهگیلویه و بویراحمد افزودند.
یکی دیگر از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در عملیات پدخندق گفت: این حماسه به‌عنوان یکی از وقایع غرورآفرین دفاع مقدس و مردم کهگیلویه و بویراحمد است و برای مستندسازی علاوه برساخت یک فیلم و تله فیلم یک میدان نامگذاری شده با عنوان مقاومت و نامگذاری یک خیابان نیز در حال پیگیری است.
سرهنگ ذکاوت فرمانده وقت گردان امام حسن(ع) در این جلسه سخنانی پیرامون اهمیت جزایر مجنون و پد خندق و محورهای موصلاتی این عملیات سخنانی بیان کرد.
یادآور می‌شود، عملیات پد خندق یکی از عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که در آن، رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارم تیرماه سال ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به مدت ۱۴ ساعت تا آخرین گلوله خود در مقابل دشمن مقاومت کردند.
عملیات پد خندق با ۱۲۷ شهید توسط رزمندگان دلیر و شجاع استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد و یکی از پرافتخارترین عملیات‌هایی بود که در آن، رزمندگان سلحشور این استان با رشادت، ازخودگذشتگی و دلاوری‌های خود مانع از الحاق تیپ ششم دشمن به دیگر گروه‌های آن‌ها شدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: