کد خبر: 3841503
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
گروه اجتماعی ـ همایش تفنگ‌داران عشایر در هفته دفاع مقدس با حضور عشایر سطح استان در کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار می‌شود.

برپایی همایش «تفنگ‌داران عشایر» در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، داریوش مثنوی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، امروز، 20 شهریورماه در نشست هماهنگی ویژه برنامه‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: امسال مراسم رژه نیروهای مسلح تنها در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود و در شهرستان‌ها رژه برگزار نمی‌شود.

وی غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس در همه شهرستان‌های استان، برگزاری جلسه‌های روشنگری و بصیرتی، دیدار با خانواده‌های شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدا و اعزام گروه‌های جهادی را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال عنوان کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فتح استان با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۹۲ هزار شهید بسیجی در کشور، بیان کرد: به همین مناسبت در بازه زمانی هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج یادواره‌ها و برنامه‌های مختلفی در استان برگزار می‌شود.

مثنوی از برگزاری یادواره شهدای بسیجی استان خبر داد و بیان کرد: از هزار و ۸۸۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد، هزار و ۳۶ شهید (۶۴ درصدِ شهدای استان) بسیجی هستند و به این لحاظ در رتبه نخست کشور هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ۵۰ درصد شهدای بسیجی استان یعنی حدود ۵۵۰ نفر، شهدای فرهنگی و دانش‌آموز هستند همزمان با هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، برنامه‌هایی در این زمینه پیش‌بینی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فتح استان ادامه داد: امسال ۴۴ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده که همایش تفنگداران عشایر از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: