به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، برگزیدگان دومین جشنواره رسانهای امام رضا(ع) در بخشهای مستند داخلی، نماهنگ داخلی، مستند بینالملل، طرح برنامه رادیویی و تلویزیونی، فیلم کوتاه، برنامه تلویزیونی، برنامه تلویزیون بینالملل، گزارش خبری بینالمللی، گزارش خبری رادیویی و تلویزیونی، آثار نمایشی رادیویی، کاربر فعال در شبکه های اجتماعی، پست شبکه های اجتماعی، پایاننامهها و رسالههای دانشجویی، عکس خبری، گرافیک و اینفوگرافی، پویانمایی و موشنگرافی، طرح بازی و نرم افزار، تیتر، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه، خبر، برنامه ترکیبی رادیویی و جایزه ویژه هیات داوران اعلام شد.
بخش مستند داخلی
رتبه اول: هاشم مسعودی، برای اثر «در این بهشت بی پایان»
رتبه دوم: رهبر قنبری شمس آباد، برای اثر «فرش هایی برای عرش»
رتبه سوم: یوسف سبحانی بیدختی، برای اثر «جاده ولایت»
بخش نماهنگ داخلی
رتبه اول: سید صادق حسینی، برای اثر «پناه»
رتبه دوم: محمد صادق رمضانی مقدم، برای اثر «قرعه»
رتبه سوم: سجاد قافله باشی، برای اثر «حس هشتم»
بخش مستند بینالملل
برگزیده: حجتالله عدالت پناه، برای اثر «در قرنطینه»
شایسته تقدیر: هاشم مسعودی، برای اثر «رئیس»
بخش نماهنگ بینالملل
برگزیده: امیر سهیل سرافرازی، برای اثر «کجایی»
شایسته تقدیر: سید محمد کاظمی، برای اثر «حدس بزن»
بخش طرح برنامه رادیویی و تلویزیونی
شایسته تقدیر: مهدی رییسی برای فیلمنامه «سلام، تولدت مبارک» و فهیمه حیدرزاده برای طرح پویانمایی «ترنج و پر طلا»
فیلم کوتاه
شایسته تقدیر: محمد مهدی فکریان، برای اثر «تلفنی»
بخش برنامه تلویزیونی
رتبه دوم: هادی سمیعی زفرقندی از شبکه یک سیما، برای اثر «خادم الرضا(ع)»
رتبه سوم: هادی آشتیانی از شبکه سه سیما، برای اثر «مثل ماه»
تقدیر ویژه: امیر پور وزیری، برای سریال «گره»
شایسته تقدیر: محمد امین پرواس، برای اثر «بی انتها»
بخش برنامه تلویزیونی بین الملل
شایسته تقدیر: اثر «امین الله» پخش شده از شبکه جهانی امام رضا(ع)
بخش گزارش خبری بین المللی
برگزیده: یوسف جلالی از شبکه پرس تیوی، برای اثر «ولادت عشق»
بخش گزارش خبری رادیویی و تلویزیونی
رتبه اول: مهدی رهنما از خبرگزاری صدا و سیما، برای اثر «تافته جدا بافته»
رتبه دوم مشترک: اکرم صاحب علم از باشگاه خبرنگاران جوان برای اثر «گل هایی با رنگ و بوی عشق» و زهره بیادی خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم برای اثر «شیفت خدمت»
رتبه سوم: اعظم فریدون مقدم از خبر رادیو، برای اثر «آزادی مادران دربند»
شایسته تقدیر: سمانه علی اکبری از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی برای اثر «مشهدالرضا، شهر آرزوها»
بخش آثار نمایشی رادیویی
رتبه اول: اصغر پورامان، برای اثر «قطار»
رتبه دوم: فرشاد آذرنیا، برای اثر «گواه یاقوت»
رتبه سوم: روشنک ذوالفقاری، برای اثر «آخرین نامه»
بخش کاربر فعال در شبکه های اجتماعی
رتبه اول: محمدرضا پیشگاهی
رتبه دوم: راضیه غلامی
رتبه سوم: نرگس یارمحمدی
بخش پست شبکه های اجتماعی
رتبه اول: مرتضی قربانی، برای پویش «رفیقت حساب کرد»
رتبه دوم: علی رضا قاسمی، برای پست «به تو از دور سلام (درد دل یک آتش نشان خورموجی با امام رضا(ع))»
رتبه سوم: الهه سادات حسینی، برای پست ولادت امام هشتم(ع)
شایسته تقدیر: مهدی شامحمدی، برای انتشار گزارش تصویری از حرم مطهر
بخش پایاننامهها و رسالههای دانشجویی
رتبه اول: دکتر محمدرضا انواری از دانشگاه باقرالعلوم قم، برای پایاننامه «تحلیل فرهنگی- انتقادی کنش متظاهرانه مبتنی بر سیرۀ ارتباطی امام رضا(ع)»
رتبه دوم: فاطمه عسگری از دانشگاه صدا و سیما، برای پایاننامه «قابلیتهای دراماتیک کرامات رضوی برای نمایشنامه رادیویی»
رتبه سوم: مرتضی طاهری از دانشگاه صداوسیما، برای پایاننامه «سیره تبلیغی امام رضا(ع) در مواجهه با ادیان و مذاهب و روشهای بهکارگیری آن در رسانه ملی»
شایسته تقدیر: علی جانفزا از دانشگاه قرآن و حدیث قم، برای پایاننامه «مهارتهای ارتباط موثر در گفتار و رفتار امام رضا علیه السلام»
بخش عکس خبری
رتبه اول: حمید وکیلی از خبرگزاری فارس، برای عکس « باران در شب قدر (احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در حرم رضوی)»
رتبه دوم: محمدحسن صلواتی از شهرآرا، برای مجموعه عکس «جادههای دلتنگ»
رتبه سوم: هادی دهقان پور از خبرگزاری آنا، برای عکس «خانم چادری (در آستان امام هشتم) »
بخش گرافیک و اینفوگرافی
رتبه اول: حامد مغروری، برای اثر «همه خادم الرضاییم و امام رئوف»
رتبه دوم: زینب ربانی خواه، برای اثر دست هایم دخیلتان هستند و قبله هشتم
رتبه سوم مشترک: مهدیه قاسمی برای اثر «امام رئوف» و محمود بازدار برای اثر «پویش ملی آقاسلام؛با شما خوشیم»
شایسته تقدیر: مصطفی شفیعی، برای اثر «بازنمایی تصویری روضه منوره در قرن هشتم»
بخش پویانمایی و موشنگرافی
رتبه اول: فاطمه خدیور از صداوسیمای همدان، برای اثر «ماه کامل»
رتبه دوم: مهسا زینی از صدا و سیمای یزد، برای اثر «قالی»
رتبه سوم: شهرام بیگی هرچگانی از حوزه هنری گلستان، برای اثر «چشمهای کاغذی»
بخش طرح بازی و نرم افزار
برگزیده: پریسا جوراب چی امیرخیزی، برای بازی نامه گنبد طلا با استفاده از فناوری واقعیت افزوده برای کودکان
شایسته تقدیر: سید محمدجواد حسینی، برای اپلیکیشن کتابخانه ثامن الائمه و خورشید شرقی
بخش تیتر
برگزیده: مهدی توحیدی از روزنامه قدس، برای تیتر «گنبد خورشید در محاصره (گنبد خورشید درمحاصره غولهای بتنی)»
بخش سرمقاله و یادداشت
رتبه سوم: بنیامین یوسفزاده از روزنامه شهرآرا، برای یادداشت «آقای رئیس جمهور «واقعاً» پای کار زیارت باشید.
بخش مصاحبه
رتبه اول: فاطمه مرادزاده از روزنامه جام جم، برای اثر «از امام زاده داود تا ملکوت امام رضا(ع)»
رتبه دوم: مریم شریفی از خبرگزاری فارس، برای اثر «آرزوی ناشنوایان در مراسم احیاء حرم امام رضا(ع) برآورده شد»
رتبه سوم مشترک: آزیتا ذکاء از خبرگزاری رضوی برای اثر «عنایت خاص حضرت به زیارت اولی» و محمدحسین مروج کاشانی از روزنامه قدس برای اثر «معماری موحدانه در هندسه زیارت»
بخش خبر
رتبه اول: حنان سالمی از خبرگزاری فارس، برای اثر «ماهی که شاه چراغ شد»
رتبه دوم: هما سعادتمند از روزنامه شهرآرا، برای اثر «نذر شیرین شهر»
رتبه سوم: سمانه علی اکبری از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، برای اثر «مشهد شهر آرزوها»
بخش برنامه ترکیبی رادیویی
رتبه اول: مینا نیکانیک از رادیو تهران، برای اثر «خواب خوب خادمی»
رتبه دوم: مجتبی حسنی از رادیو جوان، برای اثر «با تو حالم خوبه»
رتبه سوم: سید محسن حکمت آرا از صداوسیمای مرکز آبادان، برای برنامه کودک «شکوفه های امید»
شایسته تقدیر: زهرا محمدی قراسقال از رادیو چی چست، برای اثر «بر مدار محبت»
جایزه ویژه هیات داوران
بهروز شعیبی و محمود بابایی به عنوان کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»
تقدیر ویژه بخش خادم الرضا(ع) سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
هادی سمیعی برای برنامه تلویزیونی «خادمالرضا(ع)» و سیده تکتم سیدی برای اثر «سردار دلها»
شایان ذکر است هیات داوران در برخی بخشهای جشنواره، اثری را شایسته حائز رتبههای برتر تشخیص نداد.
انتهای پیام