عکس - چهره ها
مصاحبه با محمدحسن زورق

مصاحبه با محمدحسن زورق

محمدحسن زورق، استاد دانشگاه، نویسنده، شاعر و پژوهشگر فلسفه و دین، آذرماه 1329 در تهران متولد شد. از زورق در مقام نویسنده و پژوهشگر آثار فراوانی به زیور طبع آراسته شده است که معروف‌ترین این آثار «شهر گمشده» در باب زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) است.
مصاحبه با نجفقلی حبیبی

مصاحبه با نجفقلی حبیبی

دکتر نجفقلی حبیبی، استاد بازنشسته دانشگاه، دکتری خود را در رشته فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه تهران در سال 1366 دریافت کرد. او که از آغاز انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مدیران و اساتید تأثیرگذار در حوزه علم و فرهنگ کوشیده است، به انگیزه روز دانشجو به پرسش‌های ایکنا درخصوص نقش دانشگاه در توسعه کشور پاسخ داد.
مصاحبه با رضا داوری‌ اردکانی

مصاحبه با رضا داوری‌ اردکانی

رضا داوری اردکانی، متولد 1312 فیلسوف، متفکر، استاد گروه فلسفه دانشگاه تهران و از اساتید مدرسه‌ عالی و دانشگاه شهید مطهری (ره) است. داوری اردکانی، عضو دائم فرهنگستان علوم و از سال ۱۳۷۷ ریاست آن را برعهده دارد. به انگیزه روز جهانی فلسفه به گفت‌وگو با او نشسته‌ایم.
مصاحبه با احسان شریعتی

مصاحبه با احسان شریعتی

احسان شریعتی فرزند ارشد علی شریعتی و پوران شریعت رضوی‌زاده، متولد 1338 مشهد است. او فارغ‌التحصیل فلسفه از دانشگاه سوربن فرانسه است. شریعتی که سال‌هاست در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور به تدریس فلسفه غرب، فلسفه سیاسی و فلسفه دین می‌پردازد همزمان با چهل و پنجمین سالگرد درگذشت پدرش در خانه موزه دکتر شریعتی به پرسش‌های ایکنا پاسخ داد.
مصاحبه با سیدهادی معتمدی

مصاحبه با سیدهادی معتمدی

سیدهادی معتمدی، روانپزشک، آسیب‌شناس و متخصص اعصاب و روان است. او دانشیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است. حوزه خانواده و آسیب‌های اجتماعی زمینه‌های مورد پژوهش و فعالیت این مشاور و استاد دانشگاه است. معتمدی رزمنده دیروز و روانپزشک امروز این سرزمین است. گفت‌وگوی ایکنا با او در محل مرکز مشاوره دکتر معتمدی انجام شده است.
مصاحبه با غلامرضا ذکیانی

مصاحبه با غلامرضا ذکیانی

غلامرضا ذکیانی متولد ۱۳۴۵ ارومیه و فارغ‌التحصیل دوره دکترای فلسفه و حکمت اسلامی با گرایش منطق از دانشگاه تربیت مدرس و دانشیار فلسفه دانشگاه علامه طباطبائی و دارای تخصص در منطق قدیم، منطق جدید، فلسفه اسلامی، کلام، تاریخ فلسفه اسلامی و تاریخ فرق کلامی است. او اکنون ریاست موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران را بر عهده دارد.
مصاحبه با سیما فردوسی

مصاحبه با سیما فردوسی

سیما فردوسی متولد 1332 در کرمان، روانشناس و استاد دانشگاه است. او فارغ‌التحصیل لیسانس روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی و فوق لیسانس و دکترا در کشور انگستان است. دکتر فردوسی سالهاست غیر از تدریس و مشاوره در رادیو و تلویزیون به عنوان کارشناس مسایل خانواده به ایراد سخن می‌پردازد.
مصاحبه با علی‌اصغر شعردوست

مصاحبه با علی‌اصغر شعردوست

علی‌اصغر شعردوست در سال ۱۳۴۱ در تبریز به دنیا آمد. سال ۱۳۶۹ از رساله دکترای خود در آکادمی علوم آذربایجان در رشته فیلولوژی (زبان‌شناسی) دفاع کرد. او در نهادهای انقلابی مختلفی فعالیت کرد و تا سال ۱۳۶۹ مدیریت‌های مختلفی را در صدای جمهوری اسلامی ایران بر عهده داشت که آخرین آن‌ها ریاست شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران بود.
مصاحبه با جمال‌الدین منبری

مصاحبه با جمال‌الدین منبری

جمال‌الدین منبری متولد ۱۳۳۹ در تهران، خواننده و آهنگساز ایرانی است. منبری فراگیری موسیقی را از سال ۱۳۵۵ آغاز کرد. او زیرنظر استادانی مانند محمدرضا شجریان، فرامرز پایور، رامبد صدیف، حسین دهلوی، علیرضا مشایخی، محمد سریر، حسن ریاحی و محمد اسماعیلی نوازندگی سنتور و تنبک، آواز و دروس نظری موسیقی را فراگرفت.
مصاحبه با محمدمهدی حیدریان

مصاحبه با محمدمهدی حیدریان

محمدمهدی حیدریان، رئیس سابق سازمان سینمایی با حضور در خبرگزاری ایکنا به سؤالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.