کد خبر: 3811914
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
گروه اجتماعی ــ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح «همیاران مهر» از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جهت حمایت از نیازمندان خبر داد.

اجرای طرح «همیاران مهر» در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز، 25 اردیبهشت‌ماه در نشست با عضو هیئت مدیر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اظهار کرد: سال 96 از محل تفاهم نامه معاونت زنان ریاست جمهوری با بانک قرض الحسنه مهر ایران 200 فقره وام به مراجعین، زنان نیازمند، زنان بی‌سرپرست، زنان بدسرپرست و زنان دارای بیماری خاص از سوی دفتر ستادی امور بانوان این استانداری پرداخت شد.
وی با بیان اینکه این تعداد پرداختی با توزیع متعادل بین تمامی شهرستان‌های استان انجام شد، افزود: در سال 97 نیز به صورت ماهانه دو نفر از جامعه هدف از این تسهیلات بهره مند می‌شدند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به منظور توسعه فرهنگ خیرخواهانه قرض‌الحسنه به تامین مالی جمعی برای حمایت از نیازمندان اقدام می‌کند.
گوهرگانی ابراز کرد: شخص استاندار در خصوص حمایت از خانواده و اقشار کم درآمد حساسیت ویژه‌ای برای اجرای چنین طرح‌های خداپسندانه‌ای دارند.
همچنین، آذر صفایی‌نیا، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به آسیب‌های فقر و بیکاری در جامعه، اضافه کرد: فقر به مراتب مشکلات بیشتری در جامعه زنان و خانواده ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای زنان به ویژه بانوان خودسرپرست بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد، افزود: انتظار می‌رود مردم استان با مشارکت در این طرح روحیه تعاون، همدلی و خیرخواهی را در جامعه گسترش دهند.
یادآور می‌شود، در این نشست و در راستای تداوم همکاری بین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با بانک قرض الحسنه مهر ایران تفاهم نامه‌ای منعقد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: