کد خبر: 3827785
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شفافیت، توانمند‌سازی و ارتقای سلامت اجتماعی شعار هفته بهزیستی، گفت: ۳۶ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی این استان هستند.

36 هزار نفر زیر پوشش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد هستند

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، آیت‌الله افشارمهر، مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، 25 تیرماه در نشست خبری، اظهار کرد: 36 هزار نفر زیر پوشش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد هستند، بیش از 7 هزار نفر در حوزه اجتماعی اعم از کودکان کار و زنان سرپرست خانوار بوده و 12 هزار نفر هم در حوزه توان‌بخشی و معلولان هستند.

وی با اشاره به وجود 10 حوزه توانبخشی شبانه‌روزی در استان، افزود: این تعداد به سالمندان و بیماران اعصاب و روان و معلولان و عقب‌ماندگان ذهنی خدمات می‌دهد و همچنین تعداد 18 مرکز تخصصی روزانه اعم از حرکتی و اوتیسم و آموزشی برای افراد زیر و بالای 14 سال وجود دارد و در هر 2 مرکز بیش از 1000 نفر زیر پوشش خدمات و آموزش توانبخشی قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مراکز غیر دولتی و دولتی فعال در حوزه اجتماعی، اضافه کرد: اورژانس‌های اجتماعی و سایر مراکز مداخله‌گر در آسیب‌های اجتماعی هستند و در حال حاضر 44 مرکز غیر دولتی و یک مرکز دولتی با شماره تلفن 1480 به مردم خدمات می‌دهند.

افشارمهر بیان کرد: بیش از 500 مسکن تاکنون در اختیار معلولان قرار گرفته و در هفته بهزیستی تعداد 47 مسکن و 68 طرح اشتغال‌زایی مددجویان بهزیستی افتتاح می‌شود.

وی ابراز کرد: در استان هزار و 514 معلول سرپرست خانوار داریم که از این پس همه اعضای خانواده آن‌ها مورد حمایت بهزیستی قرار می‌گیرند و برای کل کشور به همین منظور 800 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که مبالغ خوبی هم به استان تخصیص داده می‌شود.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی از ابتدای خلقت همراه بشر بوده، هست و خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای کاهش آسیب‌ها از طریق مختلف از جمله آموزش و اگاهی بخشی کوتاهی نمی‌کنیم و در این زمینه برنامه‌های مختلفی اجرایی شده است.برای پیشگیری از خودکشی آموزش‌ها را از مهدکودک‌ها آغاز کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: با مداخله اورژانس اجتماعی در سال 97 از 2 هزار و 500 مورد مراجعه کننده در رابطه با طلاق 700 مورد منجر به سازش شده است.
افشار با اشاره به خسارات وارده ناشی از سیل به مددجویان بهزیستی استان، بیان کرد: حدود دو میلیارد تومان به سیل زدگان مددجوی بهزیستی کمک بلا عوض شده است. همچنین طی این سیل دو واحد مسکونی مدد جویان بهزیستی تخریب و به 40 واحد مسکونی نیز خساراتی وارد شد که طی تفاهم نامه‌ای با بسیج سازندگی کار تعمیر این واحدها انجام می‌شود.

وی در ادامه اظهارات خویش، با بیان اینکه کودک خیابانی به معنای واقعی در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم، افزود: کودک کار در استان داریم که بیشتر در تعطیلات تابستان اقدام به کار در معابر و میادین شهرهای استان می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شفافیت، توانمند‌سازی و ارتقای سلامت اجتماعی شعار امسال هفته بهزیستی است، یادآور شد: افتتاح پروژه‌ها، مراکز مشاوره و کلنیک‌های مددکاری اجتماعی، دیدار با استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، اجرای برنامه نشاط اجتماعی و همایش پیاده‌روی از جمله برنامه‌های هفته بهزیستی در استان هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: