کد خبر: 3887482
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری از مردم خواست بنا به دستور کارشناسان و پزشکان برای شکست کرونا در خانه بمانند و از مسافرت‌ها پرهیز کنند.

انتقاد آیت‌الله ملک‌حسینی از مسافرت‌های نوروزی‌

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از تسنیم، بعد از شیوع کرونا ویروس و توصیه‌های اکید پزشکان و کارشناسان برای در خانه ماندن به عنوان مهمترین و تنها راه قطع زنجیره این بیماری و شکست آن، هنوز بسیاری به این توصیه‌ها بی اعتنایی کرده و به نوعی آن را به شوخی گرفته‌اند در حالی روز به روز وضعیت بدتر می‌شود.

آیت‌الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی، نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: پیرو مکتبی هستیم که هویت آن را حق و واکنش انسان در مقابل این حق تبیین می‌کند و تشکیل می‌دهد، حق خدای متعال، حق انسان و حق طبیعت.

وی بیان کرد: حق خدا این است او را عبادت کنیم، حق انسان‌ها این بوده که با عدالت با آنان رفتار شود و و حق طبیعت حفظ او و انتقال برای نسل‌های آینده است.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر کسی جان، مال و ابروی انسانی را مخدوش کند یا قصاص می‌شود، یا دیه دارد و یا باید تنبیه شود، افزود: اگر انسان خطر برای جان انسان دیگر ایجاد کند او را مریض کند ضامن بوده و اگر عمدا باشد، تنبیه باید شود.

آیت‌الله ملک‌حسینی بیان کرد: سؤال من این است اگر ما بدانیم و یا احتمال دهیم حامل یک ویروس هستیم، ویروسی منحوس به تعبیر مقام معظم رهبری که ممکن است انسان‌های دیگر را مورد آسیب قرار دهد، آیا دین ما نمی‌گوید حق انسان‌ها را ضایع کردید و آیا ما ضامن نیستیم وقتی کارشناسان و پزشکان به ما دستور می‌دهند در خانه بمانید و مراوده‌ها و ارتباط‌ها را کم کنید، مسافرت‌های غیر ضرور را حذف کنید، آیا غیر این است که می‌خواهند بگوید حقوق انسان‌ها را حفظ کنید.

وی با بیان اینکه نه برویم نه بخواهیم کسی به دیدار ما بیاید، ادامه داد: بسیاری از شماها کسانی بودید که زندگی شما را گفت‌وگو، دیدار، منبر و نشست و برخاست تشکیل می‌داد اما به دستور کارسناشان صبر و در خانه نشسته‌اید.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آفرین بر کسانی که دیدگاه‌های کارشناسی را می‌پذیرند و بر مدار او رفتار خود را تنظیم می‌کنند، مبادا بگذرد این روزها اما ضامن آسیب‌هایی باشیم که به دیگران رسانده‌ایم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: