کد خبر: 3923098
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
وبینار «کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین» از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار شد.

وبینار آنلاین «کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین» در جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، رحیم بهمنی، جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه امروز، 25 شهریورماه در وبینار «کرونا، آموزش حضوری و استرس والدین» که در جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: کرونا یک مسئله اجتماعی و جهانی است و متأسقانه یک اپیدمی است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و یک سری نگاه‌های جامعه‌شناسی و اتحاد همه آحاد بشر به پیشگیری از این بیماری بپردازیم.

وی اضافه کرد: برخی از کشورها در جهان آموزش‌های حضوری در مدارس را شروع کرده‌اند و آنان از همه امکانات خود جهت ضدعفونی مراکز آموزشی بهره برده‌اند و دغدغه جامعه را به حداقل رسانیده‌اند اما آیا ما که گاها این آموزش‌ها را در برخی مدارس شروع کرده‌ایم این موارد لحاظ شده، متأسفانه در چهره برخی از دانش‌آموزان با توجه به ترسی که در جامعه از بیماری کرونا است یک گونه انزوای اجتماعی مشاهده می‌شود که باید مشاوران مدارس به این موارد به منظور کاهش ترس و رعایت بهداشت دانش‌آموزان ورود پیدا کنند.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: کرونا یک واقعیت اجتماعی است و نباید آن را کتمان کرد اما نحوه مبارزه با استرس دانش‌آموزان باید سنجیده شده باشد.

همچنین، ذولفقار آبیار، مدرس دانشگاه نیز گفت: نحوه پاسخ‌گویی شما به شیوع بیماری کرونا می‌تواند به گذشته شما بستگی داشته باشد چیزهایی که شما را از افراد دیگر جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، متمایز کرده است.

وی افزود: افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن در معرض خطر بیشتری در اثر بیماری کرونا قرار دارند و باید مراقبت ‌بهداشتی بیشتری را به دانش‌آموزان ارئه دهیم و استرس را با مشاوره درست از آنان دور کنیم. هنگامی که اطلاعات دقیقی را در مورد ویروس کرونا به اشتراک می‌گذاریم، می‌توانیم به مردم کمک کنیم احساس استرس کمتری داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: