کد خبر: 4050337
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: هم‌اکنون ۵۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۳ نفر مبتلای قطعی و ۷ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

بیماری کرونا

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، محمد غلام‌نژاد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، 29 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته در کهگیلویه‌وبویراحمد فوت ناشی از کرونا نداشتیم، اظهار کرد: شمار قربانیان این بیماری در استان همچنان هزار و ۱۲۵ نفر است.

وی افزود: هم‌اکنون ۵۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۳ نفر مبتلای قطعی و ۷ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹در کهگیلویه‌وبویراحمد ۹۶ هزارو ۱۲۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: از ۷۵ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است، حدود ۱۶ درصد موارد مثبت بودند.

غلام‌نژاد استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست، حفظ فاصله فیزیکی در مکان‌های عمومی، تهویه مناسب و حضور نیافتن در تجمعات برای پیشگیری از شیوع کرونا را ضروری دانست و عنوان کرد: لازم است نوبت‌های سوم و یادآور واکسن کرونا حتما تزریق شود تا در صورت گرفتاری به کووید ۱۹ شاهد اوج‌گیری بیماری و مرگ و میر شهروندان نباشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: