کد خبر: 4051150
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: اکثر اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به پروژه‌های نیمه‌تمام استان اختصاص یافت.

نشست شورای فنی در استانداری

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی استانداری استان، کیامرث حاجی‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، 31 فروردین‌ماه در نشست شورای فنی با تذکر به مدیران، مهم بودن نشست‌های این شورا و حضور به موقع در جلسه را یادآور شد و اظهار کرد: هیچ پروژه‌ای در حوزه راه و آب در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل نیست.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه در انتخاب پیمانکار دقت کنید، افزود: روزی که به این استان آمدم اغلب پروژه‌ها راکد بود که فعال کردیم و اخیرا با حضور استاندار مرتب از آنها بازدید می‌کنم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه اکثر پروژه‌های استان در این شرایط بد اقتصادی و تحریم‌ها فعال است و حتی از استان‌های برخوردار فعال‌تر هستیم، تصریح کرد: پیشرفت برخی پروژه‌ها لاک‌پشتی است که دستگاه‌ها پروژه‌ها را فعال کنند، ضمن اینکه توصیه می‌کنم در به سرانجام رساندن پروژه‌ها از پیمانکارانی که خوب کار می‌کنند و دلسوز استان هستند استفاده شود.

حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه اعتبارات استان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل سه برابر شده و از ۷۰۰ میلیارد به ۲۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته، گفت: اعتبارات سفر رئیس‌جمهور و محرومیت‌زدایی اعتبارات استان را مضاعف کرده و ۱۲۰۰ میلیارد تومان از سفر به استان تخصیص یافت که با توجه به وضعیت اعتباری خوب، پروژه‌‌ها جدی گرفته شود و دستگاه‌ها از انتخاب پیمانکار ضعیف خودداری کنند.

وی با اشاره به بازدید از سد تنگ سرخ و پیشرفت این پروژه، تصریح کرد: معارضات محلی و دولتی پروژه رفع شده است،پروژه ۱۳ میلیارد تومان پول دارد که آب منطقه‌ای جذب کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به دو پروژه مهم و حیاتی پل چهارم بشار و تصفیه‌خانه اضطراری یاسوج، بیان کرد: پل چهارم بشار بیشترین دریافتی را در میان پروژه‌های استان دارد، سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت امسال هم از محل سفر رئیس جمهور ۱۰ میلیارد تومان پول برای پل چهارم در نظر گرفته شده که اواخر اردیبهشت به بهره‌برداری برسد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه تصفیه‌خانه شهر یاسوج اولویت شرکت آب و فاضلاب استان در سال جاری باشد، افزود: ۲۲۰ میلیارد تومان برای پروژه تصفیه‌خانه اضطراری یاسوج و همچنین فرسودگی شبکه آب استان اختصاص یافته است و قبل از اینکه با تنش آبی مواجه شویم پروژه به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه پیمانکاران پل سوم بشار و تنگ مهریان خلع ید شدند و پیمانکار جدید انتخاب شدند، اضافه کرد: از محل سفر رئیس جمهور ۱۵ میلیارد تومان به پروژه تنگه مهریان اختصاص یافت همچنین ۱۰ میلیارد تومان به پل سوم بشار داده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه جاده سی‌سخت اعتبار خوبی دارد و باید هر چه سریعتر فعال شود، عنوان کرد: ۱۳۶ میلیارد برای محور یاسوج_ سی‌سخت(پل کلو) اختصاص داده شد، محور یاسوج_ شیراز و بنسنجان به سمت فرودگاه هر کدام ۴۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

حاجی‌زاده از راهداری خواست برای پروژه‌های حوزه راه و راه روستایی جدی‌تر پای کار باشند، چراکه خیلی از پروژه‌ها هنوز به مناقصه نرفته و اقدام خاصی هم صورت نگرفته است، ضمن اینکه در واگذاری پروژه‌های حوزه راه مُر قانون سرلوحه باشد.

وی از شورای فنی خواست از منازل دولتی، شخصی و مدارس احداث شده در زلزله سی‌سخت، مسکن در حال احداث طرح اقدام ملی و همچنین نهضت ملی مسکن نظارت و در خصوص کیفیت احداث این پروژه‌ها در شورای فنی گزارش ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه به لحاظ کمی و کیفی در پروژه‌های مدارس تحول ایجاد شود، ابراز کرد: بیمارستان بهمئی هر چه سریعتر به بهره‌برداری برسد و پیمانکار بیمارستان چرام سریعتر مشخص شود.

حاجی‌زاده در خصوص تعطیلی بیمارستان نرگسی گچساران، یادآور شد: برای بهره‌برداری از این پروژه شبانه‌روز تلاش کردیم اما بعد از افتتاح تعطیل شده، استاندار از این موضوع نگران است، لذا دانشگاه علوم پزشکی اقدامات لازم برای فعال شدن بیمارستان را انجام دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: