کد خبر: 4057845
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از برگزاری جشنواره ملی کوچ عشایر از ۳٠ خردادماه تا سوم تیرماه سال‌جاری در شهر یاسوج خبر داد.

 جشنواره ملی کوچ عشایر

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، سعید طالبی‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد عصر روز گذشته، 27 اردیبهشت‌ماه در نشست خبری، از برگزاری جشنواره ملی کوچ عشایر از ۳٠ خردادماه تا سوم تیرماه سال‌جاری در شهر یاسوج خبر داد و اظهار کرد: طرح جامع گردشگری استان نیز در دست اقدام بوده و تا دو ماه آینده نهایی می‌شود، کارهای مناسبی در زیرساخت‌های گردشگری استان شکل گرفته، اما هنوز جای کار دارد.

وی با اشاره به پروژه احداث تله کابین یاسوج، افزود: مشکلات پروژه در حال رفع بوده و باید در فرجه زمانی اعلامی به پیمانکار، پروژه تکمیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به ظرفیت اکوتوریسم استان، تصریح کرد: برخی از روستا توانسته‌اند از این پتانسیل برای ایجاد درآمد و اشتغال استفاده کنند و توسعه این مهم ضرورت دارد.

طالبی‌پور با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از اشتغال روستایی است، ادامه داد: کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی استان نیز حمایت می‌شود.

وی از تخصیص ۴۸ میلیارد ریال برای مرمت و احیای بلادشاپور خبر داد و تأکید کرد: در بخش تملک نیز ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. بعضی‌ها تحت عنوان ساخت اردوگاه‌های گردشگری نسبت به تملک اراضی ملی اقدام می‌کردند که لیست این موارد در اختیار امور اراضی استان قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به ظرفیت‌های استان، ابراز کرد: کشور ما به دلیل پتانسیل‌های بالای گردشگری، از جمله 10کشور برتر جهان در این محور است.گردشگری می‌تواند در کنار صنایع بزرگ خروجی مناسبی داشته باشد، کهگیلویه‌وبویراحمد کلکسیون پتانسیل‌های طبیعی است.

طالبی‌پور با بیان اینکه موزه یاسوج در شأن ظرفیت‌ها و پتانسیل استان نبود، یادآور شد: موزه جدید یاسوج تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: