کد خبر: 4057959
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

مهرواره «رخش رخشان شعر» در یاسوج برگزار شد

به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کهگیلویه‌وبویراحمد و با همکاری انجمن ادبی کانون پرورش فکری استان، مهرواره «رخش رخشان شعر» با حضور شاهنامه‌‌خوانان برتر استانی اجرا شد.

شاهنامه خوانی

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان، به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، مهرواره «رخش رخشان شعر» با حضور شاهنامه خوانان برتر استانی شامگاه، 27 اردیبهشت‌ماه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

قاسم بدره، پژوهشگر استانی در حوزه شاهنامه در این آئین، ضمن اشاره به روز بزرگداشت حکیم فردوسی با اشاره به اهمیت قصه‌های شاهنامه، گفت: شاهنامه می‌تواند یک منبع غنی برای قصه‌گویی و انتخاب قصه باشد که در آن نکته‌ها و پندهای زیادی است که کشاکش‌ها و هیجان را به ارمغان می‌آورد.

وی با اشاره به نبرد بین خیر و شر، راستی و درستی، درس‌هایی برای زندگی از ویژگی‌های خوب شاهنامه برای زندگی امروز، اظهار کرد: شاهنامه شامل قصه‌های اسطوره تاریخی، عاشقانه، بزمی و حماسی است که کودکان و نوجوانان می‌توانند با شنیدن و الگو گرفتن از شخصیت‌های شاهنامه درس زندگی بیاموزند.

یادآور می‌شود، اجرای رزم سهراب و گردآفرین، موسیقی حماسی، نمایشنامه خوانی با اقتباس از داستان ضحاک مار دوش، تصویرسازی روایت تقسیم جهان بین فرزندان فریدون به‌صورت زنده، نقالی، نمایش آثار شاهنامه‌ای از هنرمند نوجوان رضا پرواند، نمایشنامه خوانی گرد آفرید و تجلیل از شاهنامه خوانان کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌های این آئین بود.

گفتنی است این آئین با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با حضور مسئولان استانی برگزار و استقبال خوب اعضای کودک و نوجوان شاهنامه‌خوان روبرو شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :