کد خبر: 4058119
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰

ساخت تله فیلم درباره شهدا در صداوسیمای کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: شبکه استانی دنا آمادگی برای تولید تله فیلم با مشارکت بنیاد شهید در حوزه ایثار و شهادت را دارد.

نشست مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه‌وبویراحمد با رئیس بنیاد شهید

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، امیر رئوف، مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، 29 اردیبهشت‌ماه در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بیان اینکه جایگاه شبکه استانی دنا نسبت به سایر شبکه‌های استانی در کشور سوم است، اظهار کرد: تولید آثار فاخر در حوزه خبر، سیما، صدا و فضای مجازی گواه این ادعاست.

وی با بیان اینکه در عصر ارتباطات اشکالات ادارات شاید دیر به چشم بخورد اما رسانه زیر ذربین است، بیان کرد: نقش رسانه در درست خوانی و تلفظ صحیح مهم است و به همین علت اولین اشتباه آخرین اشتباه به حساب می‌آید.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان از ساخت 200 قسمت برنامه یاد یاران با عنوان ایثار و شهادت در حوزه سیما خبر داد و افزود: تاکنون 100 قسمت این برنامه تولید شده که به صورت افترافکت قسمتی از وصیت نامه، تصویر شهید و زندگی نامه در آن دیده شده است.

رئوف با بیان اینکه شبکه استانی دنا در تولید موسیقی جایگاه اول را دارد، تصریح کرد: به همکاران خودم در مرکز موسیقی گفتم که تولیدات ما دوزبانه باشد تا در سایر شبکه‌ها و یا رادیو استفاده شود و البته از ساخت نماهنگ یا موسیقی به صورت مشترک با بنیاد شهید استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه صداوسیما از ساخت تله فیلم مشترک با سازمان بنیاد شهید استان استقبال می‌کند، اضافه کرد: داستان این تله فیلم باید قابلیت درآماتیک و یا پخش از شبکه‌های سراسری را داشته باشد که نیازمندیم همکاران ما در بنیاد شهید سوژه‌های خاص را به ما معرفی کنند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان با بیان اینکه صداوسیمای مرکز استان در تولید آثار فاخر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات خوبی را انجام داده است، ابراز کرد: تولید 20 انیمشین کتاب پایی که جا ماند، برنامه‌های رادیویی افلاکیان خاکی، روایت ایثار، سروش آسمانی، راه‌اندازی باکس خبری تویی که نمی‌شناختت، تولید موشن گراف و عکس نوشته از وصایای شهدا در حوزه فضای مجازی از مهمترین این برنامه‌هاست.

رئوف عنوان کرد: ما به دنبال این هستیم که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگرانی که موفق هستند یعنی حرفی برای گفتن دارند و یا مخترع هستند را به جامعه معرفی کنیم که انتظار داریم در این زمینه بنیاد شهید سوژه‌ها و یا خانواده‌های موفق را به ما معرفی کنند.

وی به مطالبه مدیرکل بنیاد شهید استان در رابطه با تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر و یا فرزندان آنها نیز بیان کرد: معاونت تامین نیروی صداوسیما در تهران واقع شده و البته مدارک لازم فرزندان ایثارگران نیز اخذ شده و به تهران ارسال شده که در حال پیگیری برای تبدیل وضعیت آنها هستیم.

همچنین، رضا پارسیان‌نژاد، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل صداوسیما و همکاران آن با مجموعه بنیاد شهید برای پوشش اخبار و تولید آثار فاخر در حوزه ایثار و شهادت، گفت: ما آمادگی داریم با همکاری صداوسیما 50 درصد هزینه ساخت و تولید تله فیلم در رابطه با ایثار و شهادت را پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه صداوسیما به عنوان یک رسانه ملی می‌تواند آثار ایثار و شهادت را به خوبی به جامعه معرفی کند، یادآور شد: کتاب پایی که جا ماند نمونه این اقدام ارزشمند صداوسیما بود که توانست به خوبی در جامعه معرفی و حتی تبیین شود.

وی در پایان از آمادگی بنیاد شهید برای تولید کارهای مشترک در حوزه تله فیلم و سرود و نماهنگ تاکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :