کد خبر: 4058337
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹

امام‌جمعه شهر یاسوج جلوگیری از رشد منفی جمعیت را از وظایف مسئولان و متولیان دانست و گفت: امروز احساس خطر نسبت به رشد منفی جمعیت وجود دارد و اگر رشد منفی مشاهده شود شاهد ضرر در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خواهیم شد.

آیت‌الله سیدنصیر حسینی، امام جمعه شهر یاسوج

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، آیت‌الله سیدنصیر حسینی، امام‌جمعه یاسوج امروز، 30 اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج، اظهار کرد: کسی که اهل نماز، روزه، حجاب و حیا نیست و به اعتقادات و باورهای دینی پشت می‌کند، چنین فردی گرفتار است و با مرگش مورد سؤال قرار می‌گیرد و سؤال و جواب‌ها شروع می‌شود.

وی با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: ۳۰ اردیبهشت‌ماه روز ملی جمعیت است، حفاظت از هویت و امنیت یک کشور و فرهنگ آن در قالب حج معیت وظیفه همگانی است.

امام‌جمعه شهر یاسوج جلوگیری از رشد منفی جمعیت را از وظایف مسئولان و متولیان دانست و بیان کرد: امروز احساس خطر نسبت به رشد منفی جمعیت وجود دارد و اگر رشد منفی مشاهده شود شاهد ضرر در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خواهیم شد. بنابراین، باید دولت‌ها وارد صحنه شده و با ارائه مشوق‌های اقتصادی در مسکن و استخدام و اشتغال، یارانه برای فرزندآوری و ازدواج گام بردارند. تک‌فرزندی رشد منفی جمعیت محسوب می‌شود و رشد زمانی است که یک خانواده سه فرزند داشته باشند.

آیت‌الله حسینی با بیان اینکه امروز جنین‌ها با قرص و واکسن قتل عامل می‌شوند و مانند گذشته برگشت به جاهلیت است که فرزند خود را به قتل می‌رسانند، تصریح کرد: امروز انگیزه‌های ملی، انسانی و شرعی ایجاب می‌کند فرزندآوری مورد توجه قرار گیرد.

وی با تشکر از صبوری مردم با تغییر قیمت‌ها در کهگیلویه‌وبویراحمد، اظهار کرد: دشمن به دنبال هرج و مرج است در این راستا عده‌ای خود را در دامن دشمن انداخته و کاسه لیس آمریکا و انگلیس و اسرائیل هستند و نهایت ذلت خود را نشان می‌دهند تا استخوانی جلوی آنها انداخته شود و پارس کنند؛ این افراد در جنگ جهانی و هشت ساله که توسط صدام آغاز شده بود از صدام به‌طور مستقیم حمایت می‌کردند.

امام‌جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه دشمنان درصدد هستند جریانی چالشی برای کشور ایجاد کند، گفت: در استان مردم آرامش خود را حفظ کردند و توطئه‌ها را کنار زدند، در این راستا در استان مطالبات صنفی صورت گرفت که در زمان مناسبی نبود و نفراتی دستگیر شدند که از قشر فرهنگی نبودند؛ از طرفی از همه کسانی که برای حفظ آرامش تلاش کردند تشکر و قدردانی می‌شود.

آیت‌الله حسینی با اشاره به سوم خردادماه و فتح خرمشهر، یادآور شد: مردم در شرایط سخت جنگ به میدان آمدند و خرمشهر را آزاد کردند دشمن تصور داشت می‌توانست کشور را به زانو درآورده و سبب تجزیه کشور شوند اما قضیه برعکس شد و ضربات کوبنده‌ای بر پیکر آنها وارد کرد و سبب محو آنها شد و دیگران بدانند اگر در برابر ایران قرار بگیرند همان بلایی که صدام و آمریکا و متحدان متوجه شدند بر آنها تحمیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: