کد خبر: 4058433
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: تاکنون ۱۶۳ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس شامل خاطره، زندگینامه، داستان، رُمان و تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان در این استان چاپ و منتشر شده است.

 کتاب دفاع مقدسی

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، امیرعباس آسمند، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد روز گذشته، 30 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: چاپ و انتشار این ۱۶۳ عنوان کتاب با حمایت اداره ‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد انجام شده است.

وی افزود: ۱۳ عنوان کتاب تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان کهگیلویه‌وبویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس تاکنون چاپ و منتشر شده و ۱۳ عنوان نیز در حال چاپ است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد یادآور شد: دفاع مقدس تبلور عملی و تجلی عینی ارزش‌ های ناب است. می‌توان از این گنجینه ارزشمند در عرصه‌‌های مختلف از جمله نظامی، سیاسی و فرهنگی استفاده بهینه کرد.باید این گنجینه را به عنوان یک فرهنگ برتر بیش از پیش به نسل‌های امروز و آینده معرفی کرد.

آسمند با اشاره به اهمیت ضبط تاریخ شفاهی دوران هشت سال دفاع مقدس در برهه کنونی، ابراز کرد: ثبت خاطرات فرماندهان و رزمندگان و روایت صحیح و دقیق آن دوران برای جلوگیری از فراموشی و تحریف یک ضرورت است، سال‌های اخیر ثبت تاریخ شفاهی دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور و کهگیلویه‌وبویراحمد مورد توجه جدی قرار گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: