کد خبر: 4068208
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به ساخت مجموعه فرهنگی ویژه زائران کهگیلویه‌وبویراحمد

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به ساخت یک مجموعه فرهنگی ویژه زائران عتبات عالیات این استان در مرز شلمچه اختصاص داده شد.

 ساخت مجموعه فرهنگی ویژه زائران

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی استانداری استان، کیامرث حاجی‌زاده، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد روز گذشته، 11 تیرماه در نشست ستاد اربعین حسینی استان، اظهار کرد: یک مجموعه فرهنگی ویژه زائران شامل تعدادی سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و نمازخانه است و عملیات اجرایی آن نیز به‌زودی آغاز می‌شود. باید سعی شود که ساخت این مجموعه فرهنگی تا ۲۰ مردادماه ۱۴۰۱ پایان یافته و به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: راهپیمایی اربعین حسینی حرکت معنوی مسلمانان جهان و ایران برای ترویج روزافزون شعائر دینی بوده و فرصتی ارزنده به منظور معرفی هر چه بیشتر فرهنگ، تاریخ، آداب، رسوم، جاذبه‌های گردشگری و ایثارگری‌های مثال زدنی مردم این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد اضافه کرد: به‌منظور تحقق این امر مهم یک بسته فرهنگی از سوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی استان و با همکاری نهادهای فرهنگی استان تهیه و تدوین شود. ستاد اربعین حسینی کهگیلویه‌وبویراحمد دارای ۱۵ کمیته زیرمجموعه است که شرح وظایف هر کدام از آنها به طور دقیق مشخص شده و باید تا هفته آینده فعال و نشست‌های خود را به طور مستمر برگزار کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به برگزاری آیین پیاده روی اربعین حسینی امسال پس از ۲ سال وقفه به دلیل شیوع بیماری کرونا و اعزام زائرانی از استان به کشور عراق، ابراز کرد: زیرساخت‌های لازم برای حضور هر چه بهتر مردم استان در این آیین فراهم شود. لازم است که تمامی دستگاه‌های اجرایی استان وارد عرصه شده و اعتبارات، امکانات و ظرفیت‌های خود را در این زمینه به‌کار گیرند و هیچ بهانه‌ای نیز برای کم‌کاری پذیرفتنی نیست.

وی تصریح کرد: نام‌نویسی برای شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی امسال از طریق سامانه ملی سماح از روز گذشته در سراسر کشور آغاز شد و تاکنون نیز ۵۸۱ نفر از مردم کهگیلویه‌وبویراحمد نام‌نویسی کرده‌اند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود که  ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر از قشرهای مختلف مردم این استان در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی امسال شرکت کنند. نباید از بیماری کرونا در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی امسال غافل شد بلکه ضرورت دارد زائران استان علاوه بر همراه داشتن ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده اقدام به رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha