کد خبر: 4088865
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر «بغض بلوط»

دبیر علمی جشنواره شعر دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر «بغض بلوط» (جشنواره استانی شعر دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد) تا پایان مهر خبر داد.

،  محمود پیروزه، دبیر عملی جشنواره شعر دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، محمود پیروزه، دبیر عملی جشنواره شعر دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت تا پایان مهرماه خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره، مرحله استانی بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس است که با عنوان «بغض بلوط» در استان کهگیلویه و بویراحمد فراخوان داده است.

وی افزود: این جشنواره در محورهای «عمومی دفاع‌مقدس»، «دفاع ‌مقدس و شعر مقاومت بين‌الملل اسلامی»، «شعر دفاع مقدس با بهره‌گیری از مضامین عاشورایی»، «شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین»، «شعر دفاع مقدس و جنگ نرم»، «شعر دفاع مقدس و نقش زنان» و «شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان» برگزار شده است.

دبیر علمی جشنواره شعر دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد با بیان اینکه آثار ارسالی به جشنواره «بغض بلوط» می‌تواند به دو زبان بومی و فارسی در حوزه‌های مختلف صنعت شعر سروده شوند، تصریح کرد: اشعار بومی باید همراه با ترجمه فارسی به دبيرخانه ارسال شوند.

پیروزه بیان کرد: اشعار ارسالی باید قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک يا نشريه‌ای منتشر نشده باشد و با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس، شعرا فقط می‌توانند در یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف، از داوری کنار گذاشته می‌شوند.

وی ابراز کرد: توجه به ويژگی‌های بومی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، حماسه‌آفرينی‌های رزمندگان استان در عمليات‌ها و يگان‌های مختلف يا عوارض و تبعات اين حماسه‌آفرينی در استان، شخصیت‌‏های شناخته‌ ‏شده دفاع مقدس در استان و استفاده از زبان و گویش‌‏های محلی، امتياز ويژه خواهد داشت.

دبیر علمی جشنواره شعر دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد با تأکید بر اینکه اشعار باید به صورت تایپی و در قالب فایل word ارسال شوند و محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره، لازم است نام و نام خانوادگی، سال تولد، تحصیلات، آدرس محل سکونت و شماره تماس خود را در انتهای آثار درج کنند.

پیروزه با بیان اینکه اشعار برگزیده استانی ويرايش شده و در مجموعه‌ای چاپ خواهد شد، اضافه کرد: اشعار برگزیده در جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و مقاومت، علاوه بر دریافت جوایز در مرحله استانی، به بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس ارسال می‌شوند و در صورت برگزیده شدن، جوایز جداگانه‌ای به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان مهرماه، به یاسوج، خیابان شاهد ۱۱، پلاک ۸، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه‌وبویراحمد ارسال کنند یا آثار خود را از طریق شماره 09216730736 در پیام‌رسان‌‌های «ایتا» و «سروش» ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha