کد خبر: 4089603
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳

آزادی ۶۱ زندانی مالی غیرعمد در کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه‌وبویراحمد از آزادی ۶۱ نفر از زندانیان و محکومین مالی غیر عمد از ابتدای سال‌جاری در استان خبر داد.

آزادی زندانیان غیرعمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، منصور بیژنی، مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه‌وبویراحمد اظهار کرد: با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۶۱ زندانی جرائم غیرعمد این استان شامل ۶۰ زندانی مرد و یک زندانی زن از زندان آزاد شده‌اند.

وی میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برشمرد و بیان کرد: با پیگیری و مداخله کمیته‌های صلح و سازش و دعوت از طرفین مبلغ ۱۴میلیارد تومان از شکات و طلبکاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.

مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به اینکه تعداد موجودی زندانیان جرائم غیرعمد محکوم مالی زندان‌های استان ۲۲۳ نفر است، تصریح کرد: با تشکیل منظم جلسات، جلب کمک خیرین و همکاری و همراهی بانک‌های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم شد.

بیژنی با بیان اینکه ابلاغیه اعطای تسهیلات بانکی با تأخیر به ستاد دیه اعلام شده است، تصریح کرد: جهت پرداخت بدهی افراد زندانی نیاز به تسهیلات و معرفی به بانک‌های عامل است که متأسفانه در اعطای تسهیلات بانکی به زندانیان معرفی شده دیر اقدام شده و این یکی از دلایل کاهش آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان است.

وی گفت: زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی افراد غیر بزهکارند که منتظر کمک‌های خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران و گذشت شکات است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha