کد خبر: 4102171
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

نام‌نویسی ۵۰۰ طلبه در طرح «امین و هجرت» کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیر حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تبلیغ در سطح استان، با توجه به بضاعتی که داریم دارای شرایط خوبی است، گفت: بیش از ۵۰۰ طلبه در طرح امین و هجرت ثبت‌نام کرده‌اند.

نشست با معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور و معاون هجرت حوزه‌های علمیه کشور در یاسوج

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه استان، حجت‌الاسلام صفدر پناهی، مدیر حوزه علمیه استان کهگیلویه‌وبویراحمد روز گذشته، سوم آذرماه در نشست با معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور و معاون هجرت حوزه‌های علمیه کشور در یاسوج، اظهار کرد: تبلیغ در سطح استان، با توجه به بضاعتی که داریم دارای شرایط خوبی است و بیش از ۵۰۰ نفر در طرح امین و هجرت ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در پایان سال ۹۹، بیش از ۲۰۰ طلبه جذب اداره آموزش و پرورش شدند، افزود: با توجه به تعداد طلابی، استان شاید رتبه اول جذب را در کشور داشته باشد اما این امر باعث شد تا برخی از روستا‌های دورافتاده در استان نیز خالی از مبلغ شوند.

مدیر حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار افزایش حقوق طرح هجرت شد و ادامه داد: با افزایش حقوق در این زمینه خلأهای به‌وجود آمده در روستا‌های دورافتاده را می‌توانیم جبران کنیم.

حجت‌الاسلام پناهی به تشریح دغدغه‌های موجود در بین مبلغین فعال در روستا‌های دورافتاده پرداخت و گفت: با رایزنی‌ها مشوق‌هایی را برای مبلغان در نظر گرفته می‌شد، اما اکنون یا جذب آموزش و پرورش یا نهاد‌های دیگر شده‌اند.

همچنین، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر موسوی‌اطهر، معاون تبلیغ حوزه علمیه کهگیلویه‌وبویراحمد ضمن ارائه گزارش جامعی از شرایط تبلیغ در این استان، گفت: ما هم در بحث مبلغین هجرت و هم در بخش امین حقیقتا نیاز شدید به آموزش داریم، البته زحمت‌های زیادی در این زمینه کشیده شده، اما کافی نیست.

وی با تأکید بر اینکه حضور روحانیون و مبلغین در هر زمینه‌ای اثرگذاری بالایی به همراه دارد، افزود: برای توانمندسازی مبلغین نیازمند استفاده از ظرفیت‌های موجود به نحو احسن هستیم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به جذب مبلغین در آموزش و پرورش و خالی شدن نیرو‌های کیفی، گفت: از این حیث، متأسفانه دستمان خالی است و در مدارس سمپاد تلاش بسیار کردیم تا بتوانیم نیرو‌هایی را معرفی کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha