آزادی ۲ فرهنگی زندانی جرائم مالی در یاسوج
کد خبر: 4214510
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹

آزادی ۲ فرهنگی زندانی جرائم مالی در یاسوج

همزمان با هفته بزرگداشت معلم و تجلیل از مربیان آموزشی، ۲ نفر از معلمان زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

مراسم تجلیل از مربیان آموزشی استان در جمع زندانیان زندان مرکزی یاسوج

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، محمد جمالی‌آرند، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه‌وبویراحمد روز گذشته، 18 اردیبهشت‌ماه در مراسم تجلیل از مربیان آموزشی استان در جمع زندانیان زندان مرکزی یاسوج، گفت: یکی از نتایج موفقیت دستگاه آموزشی و پرورشی، کاهش آمار زندانیان است. علاوه بر کار معمول آموزش در مدارس، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل زندان‌ها، آموزش در سطوح مختلف به زندانیان را در دستور کار داریم و این تفاهم‌نامه همچنان با قوت باقی است.

وی ضمن تقدیر از مدیرکل و مجموعه زندان‌های استان به واسطه برگزاری چنین برنامه فرهنگی، با بیان این نکته که بهترین روز برای ما زمانی است که زندان‌ها را خالی از جمعیت ببینیم، اظهار کرد: تربیت خوب دانش‌آموزان مستلزم همکاری هماهنگ خانواده‌ها، مسئولین و دیگر دستگاه‌هاست که اگر این مهم انجام شود بی‌شک یکی از نتایج آن می‌تواند کاهش بزهکاری و خلوت شدن زندان‌ها باشد.

همچنین، منصور بیژنی، مدیرکل زندان‌های کهگیلویه‌وبویراحمد در این مراسم نیز گفت: آموزش به زندانیان در سطوح و حوزه‌های متعدد به‌صورت رسمی و غیررسمی انجام می‌شود. در سال گذشته ۶۵ مددجو در کلاس‌های بی‌سوادی، تحکیم و انتقال شرکت کردند.

وی افزود: هم‌اکنون مددجویان در یک مرکز یادگیری در زندان مرکزی یاسوج در زمینه حرفه‌آموزی و سوادآموزی مشغول یادگیری هستند. در هفته معلم دو نفر از معلمان محکومیت‌های مالی و جرائم غیرعمد با پرداخت مبلغ بدهی و اخذ رضایت شکات از زندان آزاد شده‌اند، ضمن اینکه تسهیلات حقوقی ویژه‌ای نیز به معلمان واجدالشرایط اعطا خواهد شد.

یادآور می‌شود، محفل انس با قرآن، جشن روز معلم و تجلیل از مربیان آموزشی و نهضت سوادآموزی از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

انتهای پیام
captcha