اجرای پویش «لبخند مادری» در کهگیلویه‌وبویراحمد
کد خبر: 4215491
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۰

اجرای پویش «لبخند مادری» در کهگیلویه‌وبویراحمد

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه‌وبویراحمد از اجرای پویش «لبخند مادری» جهت حمایت از جوانی جمعیت در این استان خبر داد.

پویش «لبخند مادری»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، ابوذر صناعی‌نیا، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه‌وبویراحمد شامگاه، 23 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، در خصوص پویش «لبخند مادری»، گفت: هر یک از بسته‌های لبخند مادری شامل لباس، مواد شوینده و همه ملزومات موردنیاز نوزاد تا ۲ سالگی به ارزش ۷۰ میلیون ریال است.۲۵۰ زوج کهگیلویه‌وبویراحمدی که از سال گذشته تاکنون صاحب سومین فرزند خود یا بیشتر شده‌اند، هدیه لبخند مادری دریافت کرده‌اند.

وی افزود: همچنین ۶ زوج ساکن استان که از سال گذشته تاکنون صاحب چند قلو شده‌اند به ازای هر کودک یک هدیه لبخند مادری به ارزش ۷۰ میلیون ریال، برای هر نوزاد یک کارت هدیه ۱۰ میلیون ریالی و پوشک موردنیاز نوزادان به مدت ۶ ماه اهدا شد.همچنین به ۴۰ زوج دانشجوی کهگیلویه‌وبویراحمدی که سال ۱۴۰۲ صاحب فرزند شدند، یک بسته لبخند مادری اهدا شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه‌وبویراحمد بیان کرد: از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۱۰۰ فقره تسهیلات ایران جوان شامل کارت هدیه، سپرده بلند و وام‌های قرض‌الحسنه به زوج‌های دارای سه فرزند یا بیشتر یا صاحب فرزندان چندقلو در استان اهدا شده است.

صناعی‌نیا تصریح کرد: شناسایی و معرفی یک هزار و ۱۵ زوج نابارور برای دریافت وام‌های قرض‌الحسنه، اهدای ۴۰ بسته پوشک پارچه‌ای به ۴۰ زوجی که یک سال گذشته تاکنون صاحب سومین فرزند خود یا بیشتر شده‌اند و توزیع رایگان ۱۱هزار و ۹۰۰ پوشک برای خانواده‌هایی که در سال ۱۴۰۲ صاحب فرزند شده‌اند از دیگر اقدام‌ها برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری بوده است.

وی ادامه داد: برگزاری پویش لبخند مادری به صورت استانی و شهرستانی برای تجلیل از خانواده‌هایی که دارای سه فرزند یا بیشتر هستند با اهدای ۱۸۰ بسته لبخند مادری و پوشک پارچه‌ای از مهمترین برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای حمایت از جوانی جمعیت در استان است.

وی در پایان گفت: همچنین حمایت از اجرای طرح‌های بومی و پیشنهادی گروه‌های مردمی و ارائه دهندگان آثار هنری با موضوع جمعیت در قالب فیلم کوتاه، شعر و سرود از دیگر برنامه‌های حمایتی جوانی جمعیت در کهگیلویه وبویراحمد است.

انتهای پیام
captcha