کد خبر: 4219029
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۱

سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در یاسوج برگزار شد

به‌مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت، سوگواره ادبی «روز وداع یاران» در کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) برگزار شد.

سوگواره ادبی «روز وداع یاران»به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، محسن جبارنژاد، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه‌وبویراحمد شامگاه، هشتم خردادماه در سوگواره ادبی «روز وداع یاران»، اظهار کرد: بعد از شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی دلاوری‌ها، مردمی بودن و صبر فراوان ایشان مشخص شد.

وی با اشاره به سعه صدر شهید رئیسی، افزود: رئیس جمهور شهید با شاعران منتقد، مهربانانه برخورد می‌کرد و طرفدار شاعران و ادیبان بود.صدق و صداقت در سیاست از ویژگی‌های مثبت شهید رئیسی است، رئیس جمهور شهید، بسیار مردمی بود اما با این وجود برای معیشت مردم و اقتصاد کشور از آرمان‌های خود عبور نکرد و همیشه مبنای اصلی وی ارزش‌ها بود.

همچنین، سیدجواد هاشمی‌مهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد نیز با بیان اینکه بحث کردن درباره کسی که تمام هستی خود را برای خدمت به مردم فدا کرد سخت است، گفت: کسانی که می‌خواهند در جمهوری اسلامی مسئولیتی را بپذیرند، تمام سجایای اخلاقی شهید رئیسی می‌تواند الگوی آنان قرار بگیرد.

وی با اشاره به پاکدستی شهید رئیسی، بیان کرد: با وجود آنکه ۴۰ سال در قوه قضائیه دارای مسئولیت بود، اما کوچک‌ترین نقطه تاریکی در زندگی‌شان وجود نداشت.شهید جمهور با همه اقشار جامعه اعم از پیر، کودک و جوان در کمال تواضع و فروتنی نشست و برخاست داشت و با وجود آنکه رئیس جمهور بود به همه احترام می‌گذاشت. آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خداترس و خدامحور بود، ایشان به برپایی نماز شب بسیار تأکید داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد با تأکید بر اینکه شهید رئیسی خواستار سفر به محروم‌ترین مناطق کشور بود، تصریح کرد: در سفر به استان به بهئمی که درخواست رئیس جمهور بود به دلایل امنیتی نمی‌توانستیم برویم اما ایشان اصرار به دیدن محرومیت‌ها داشت.

هاشمی‌مهر با بیان اینکه شهید رئیسی اهل تحول بود و بعد از ورود به قوه قضائیه تغییرات اساسی ایجاد کرد، گفت: در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی نیز بسیار جدیت داشت و تلاش ایشان، خدمت به مردم بود.

انتهای پیام
captcha