جهاددانشگاهی بستر مناسبی برای رشد تحقیقات است
کد خبر: 4220431
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۲

جهاددانشگاهی بستر مناسبی برای رشد تحقیقات است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: جهاددانشگاهی بستر مناسبی برای رشد تحقیقات است و این نهاد می‌تواند منشأ خدمات مهمی در عرصه‌های مختلف باشد.

نشست امام جمعه یاسوج با رئیس و جهادگران جهاددانشگاهی استان

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، آیت‌الله سیدنصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، 19 خردادماه در نشست با رئیس و جهادگران جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی پل ارتباطی  خوبی  برای تولید و اشتغال می‌تواند باشد و دارای پتانسیل‌های خوبی در زمینه رشد و توسعه استان است.

وی افزود: جهاددانشگاهی در بحث ارتقای فرهنگ و باورهای دینی می‌تواند مفید باشد و در بحث پژوهش در زمینه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و خودکشی می‌تواند گام‌های اساسی را بردارد.

امام جمعه یاسوج با انتقاد از برخی کاستی‌ها در حوزه آموزش، اضافه کرد:  آموزش و پرورش باید بیشتر به مبحث مهارت‌های زندگی برای دانش‌آموزان بپردازد، لازم است جهادگران جهاد دانشگاهی کهگیلویه‌وبویراحمد در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی بیشتر ورود کنند و این نهاد باید کانون فکری برای توسعه استان باشد.

همچنین، صاحب سروش‌فر، رئیس جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه‌وبویراحمد نیز گفت: فعالیت‌های جهاددانشگاهی بکر و منحصر به فرد است و این نهاد الگویی عملی برای توسعه جامعه در ابعاد مختلف است.

وی تصریح کرد: این نهاد بازوی انقلاب اسلامی است و جهاددانشگاهی بستر مناسبی برای عملیاتی کردن تفکرات علمی برای جامعه به‌خصوص جامعه دانشگاهی است.جهاددانشگاهی در توسعه علم و فناوری در مرکز علمی و تحقیقاتی رویان، نانو و درمان سرطان برای کشور افتخارآفرین بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه فناوری و ایده محوری مهم‌ترین هدف ما است، بیان کرد: اتکا به یافته‌های علمی مهم‌ترین ویژگی جهاددانشگاهی است.توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در سطح استان از برنامه‌های اجرایی است، حمایت از این نهاد به منزله تقویت دستاوردهای پژوهشی و علمی نظام است.

یادآور می‌شود، در پایان این نشست معاونین جهاددانشگاهی و برخی مدیران از جمله مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی، دیدگاه‌های خود را در ابعاد مختلف بخش‌های جهاددانشگاهی و توسعه این فعالیت‌ها بیان کردند که مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج قرار گرفت.

انتهای پیام
captcha