کد خبر: 4224672
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۴

راه‌اندازی «نهضت مشارکت در انتخابات» در کانون‌های مساجد کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه‌وبویراحمد از راه‌اندازی «نهضت مشارکت در انتخابات» با هدف شرکت در انتخابات در کانون‌های مساجد خبر داد.

«نهضت مشارکت در انتخابات»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، کریم لایقی‌اصل، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه‌وبویراحمد اظهار کرد: با توجه به توزیع جغرافیایی مناسب مساجد در محلات، نقاط مختلف روستایی و ایجاد شبکه گسترده مردمی در این نقاط، تمامی مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خود را مکلف به تلاش مضاعف برای افزایش چشمگیر میزان مشارکت در دور دوم انتخابات و اعتلای بیش از پیش ایران اسلامی کرده‌اند.

وی افزود: در این طرح ابتدا مدیران کانون‌ها، میزان مشارکت سیاسی را سنجیده و درصد تفاضل این دوره با سایر ادوار را ارزیابی، سپس اقدام به برنامه‌ریزی برای افزایش این میزان مشارکت می‌کنند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه‌وبویراحمد ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان دارای قدرت نفوذ خوبی در بین مردم مناطق مختلف هستند و از سوی دیگر ائمه جماعات مساجد نیز جایگاه ویژه‌ای در بین مردم دارند، بنابراین با رهبری و مدیریت ائمه جماعت جهاد تبیینی در سراسر استان در حال راه‌اندازی است.

ائمه جماعات و هادیان سیاسی، بصیرتی با توصیه به بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری پیرامون شاخصه‌های یک نامزد اصلح، راه را برای مردم هموار و انتخاب را آسان‌تر می‌کنند.

به طور کلی این طرح شامل گفت‌وگو با مؤثرین (ریش سفیدان و بزرگان مناطق مختلف)، گفت‌وگو با اهالی در قالب صحبت‌های چهره به چهره، سخنرانی و تبیین وضعیت، ارتباط تلفنی، ارتباط در فضای مجازی، راه‌اندازی ستادهای خانگی، کاروان‌های انتخاباتی و حضور گروه‌های هنری در صورت نیاز، از شیوه‌های مدیریت کانون‌ها برای جذب و هدایت مردم به سوی صندوق‌های انتخابات است.

امید است با آگاهی‌بخشی سیاست دینی و دعوت با حکمت به مشارکت، بار دیگر سرافرازی جمهوری اسلامی و ایران قوی را در این میدان و عرصه حساس به جهانیان نشان دهیم.

انتهای پیام
captcha