کد خبر: 4225166
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲

مشارکت ۶۴.۷ درصدی کهگیلویه‌وبویراحمدی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه‌وبویراحمد میزان حضور و مشارکت مردم این استان در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری چهاردهم را ۶۴.۷ درصد ذکر کرد.

انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد، سیدجواد هاشمی‌مهر، رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، 16 تیرماه در جمع خبرنگاران، گفت: از مجموع آرای اخذ شده در این استان، سعید جلیلی تعداد ۱۹۹ هزار و ۷۰۹ رأی و مسعود پزشکیان ۱۷۴ هزار و ۸۸۰ رأی کسب کردند.

وی بیان کرد: تعداد آرای مأخوذه ۳۷۹ هزار و ۷۱ رأی بوده و تعداد آرای صحیح ۳۷۴ هزار و ۵۹۱ رأی و تعداد آرای باطله ۴ هزار و ۴۸۰ رأی بوده است.۳۸۲ هزار و ۱۰ تعرفه رأی در کهگیلویه‌وبویراحمد مصرف شده است.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه‌وبویراحمد تصریح کرد: براساس آرای مأخوذه ۶۴.۷ درصد از واجدان شرایط در انتخابات شرکت کرده‌اند.با توجه به آرای صحیح مأخوذه ۶۴ درصد از واجدان شرایط شرکت کرده‌اند.

هاشمی‌مهر اضافه کرد: براساس تعرفه‌های مصرف شده ۶۵.۳ درصد افرادی بوده‌اند که در این انتخابات شرکت کرده‌اند.۹۸ درصد سیستم‌های رأی‌گیری در استان آنلاین و ۲ درصد آفلاین بودند.آرای تکراری ۲۷۱ رأی بوده است که بیشتر در شعبه‌های آفلاین بوده است.

وی در پایان گفت: استعلاماتی که با کارت ملی و شناسنامه انجام شده است، ۶۹ درصد رأی‌دهندگان با کارت ملی و ۳۱ درصد شرکت‌کنندگان با شناسنامه رأی داده‌اند.

انتهای پیام
captcha