کد خبر: 4225795
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۷

اعلام ویژه‌برنامه‌های «امر به معروف و نهی از منکر» در کهگیلویه‌وبویراحمد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه‌وبویراحمد ویژه‌برنامه‌های هفته «امر به معروف و نهی از منکر» در سطح استان را اعلام کرد و گفت: ۴٠ عنوان برنامه در این هفته برگزار می‌شود.

«امر به معروف و نهی از منکر»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، حجت‌الاسلام حمزه پیشقدم، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه‌وبویراحمد عصر روز گذشته، 18 تیرماه در نشست خبری، درباره ویژه‌برنامه‌های هفته «امر به معروف و نهی از منکر» در سطح استان، اظهار کرد: هدف امر به معروف و نهی از منکر مچ‌گیری شهروندان نیست بلکه کمک به مردم در جهت احقاق حقوق است تا اینکه اگر جایی مشکلی پیش آمد با زبان زیبا و نرم حل شود.

وی با بیان اینکه تلاش بر این است تا مقوله امر به معروف و نهی از منکر جایگاه واقعی خود را پیدا کند، افزود: در تلاش هستیم تا امر به معروف و نهی از منکر با همکاری نخبگان، فرهنگیان و رسانه‌ها تبیین شده و در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه‌وبویراحمد نشست‌های علمی با نخبگان علمی و دانشگاهی، همایش بانوان، تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر و تبیین تعالیم امر به معروف و نهی از منکر را از جمله برنامه‌های اجرایی این هفته عنوان کرد.

حجت‌الاسلام پیشقدم با اشاره به طراحی و رونمایی از سامانه و نرم‌افزار «سو» افزود: هر شهروند می‌تواند در این سامانه شکایات خود را از دستگاه‌های اداری ثبت کند.

وی تصریح کرد: این موضوع در جامعه کنونی اهمیت زیادی دارد و در این ارتباط کارشناسان امر معتقدند این فریضه نیازمند فرهنگ‌سازی بیشتری است و از همه مهم‌تر مسئولیت‌پذیری اجتماعی تک تک آحاد جامعه اثرگذاری بیشتری را در این زمینه به دنبال دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کهگیلویه‌وبویراحمد در پایان گفت: در جامعه‌ای که نهی از منکر نباشد، آن جامعه دچار بی عدالتی و ظلم و ستم می‌شود، همچنین امید در آن جامعه نخواهد بود و امر به معروف یعنی احیای دین و ایجاد یک هدف متعالی برای آینده محقق نخواهد شد.

یادآور می‌شود، از یکم تا ششم ماه محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

انتهای پیام
captcha