کد خبر: 3826456
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
گروه سیاست و اقتصاد ـ امام جمعه یاسوج با تأکید بر اهمیت جایگاه عفاف و حجاب در جامعه، گفت: گسترش بدحجابی موجب افزایش گناه و بی‌بند و باری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود همچنان که بیشتر مشکلات امروزی به بدحجابی و عبور از مرزهای عفاف و حجاب برمی‌گردد.

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ضروری است

به گزارش ایکنا از کهگیلویه وبویراحمد، حجت‌الاسلام سید‌علی صالح ‌موسوی‌اعظم، امام جمعه یاسوج، امروز، 21 تیرماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج، اظهار کرد: تالارهای عروسی از عوامل مهم گسترش بدحجابی و چشم‌چرانی به شمار می‌روند زیرا در این مکان‌ها به انواع گناه مرتکب می‌شوند.

وی با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب و سالروز به آتش کشیدن مسجد گوهرشاد، افزود: در این حادثه تلخ عده زیادی از انسان‌های دارای غیرت دینی به علت مقابله با دستور کشف حجاب رضاخان و برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه به شهادت رسیدند.

امام جمعه یاسوج اضافه کرد: گسترش بدحجابی موجب افزایش گناه و بی‌بند و باری و آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود همچنان که بیشتر مشکلات امروزی به بدحجابی و عبور از مرزهای عفاف و حجاب برمی‌گردد.

حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم بیان کرد: عده‌ای از زنان و دختران توجیه‌های غیرمنطقی و غیرشرعی ارائه می‌دهند و متاسفانه غیرت دینی مردان کم شده به طوری که شوهر این زنان بدحجاب اعلام می‌کنند این موضوع به آمران به معروف و ناهیان از منکر ربطی ندارد که این موضوع جای تاسف دارد.

وی تصریح کرد: تالارهای عروسی از عوامل مهم گسترش بدحجابی و چشم چرانی به شمار می‌رود زیرا در این مکان‌ها به انواع گناه مرتکب می‌شوند در حالی می‌توان مراسم‌ عروسی را به صورت ساده و بدون ارتکاب گناه برگزار کرد.

امام جمعه موقت یاسوج یادآور شد: مهریه‌های سنگین و عروسی‌های مجلل مایه افتخار نیست اما متاسفانه در استان رواج یافته که دلیل اصلی آن چشم و هم چشمی است.

حجت‌الاسلام موسوی‌اعظم ابراز کرد: یکی از بلاها که بر انسان نازل می‌شود توجیهاتی برای ارتباط با نامحرم است آنها می‌گویند روابط خواهر و برادری دارند اما دو نامحرم هیچ‌گونه روابط خواهر و برادری ندارند، در همین ارتباط چشمی که از نامحرم بسته شود، چشمی که بخاطر خداوند متعال بیدار بماند، در روز قیامت گریان نیست. پاداش کسی که توانایی انجام گناه دارد و به خاطر خدا از گناه دوری می‌کند مقام او از یک رزمنده شهید بالاتر است.

امام جمعه موقت یاسوج با تاکید بر اهمیت جایگاه عفاف و حجاب در جامعه، افرود: توجه بیشتر به اهمیت عفاف، حجاب و آموزش‌های دینی ضروری است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: