کد خبر: 3997633
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به شرایط کرونایی و به نسبت جمعیت دانش‌آموز از مهر ماه مدارس با الگوهای حضوری، ترکیبی و غیرحضوری بازگشایی می‌شوند.

جزئیات بازگشایی مدارس کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، هادی زارع پور، در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۰ افزود: با توجه به انجام واکسیناسیون معلمان و خانواده‌ها در صورت انجام واکسیناسیون با مشارکت ستاد کرونا دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال کلاس‌ها از آبان ماه به‌صورت تدریجی حضوری می‌شوند.

وی اظهارکرد: ۶۸ درصد دانش آموزان مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد زیر ۱۵ نفرند که بیشتر در مناطق روستایی و عشایری هستند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان حضوری بودن کلاس ها از مهرماه وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همراه با کلاس‌های حضوری و استفاده از فضای مجازی، شاد، آموزش تلویزیون، ارائه درسنامه و بسته های آموزشی نیز انجام می شود.

زارع پور تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم در موضوع سلامت دانش آموزان، تعمیر و تجهیز مدارس، توجیه و تبلیغ، سرویس‌های مدارس و توزیع کتاب های درسی انجام شده است.

علی شهابی نسب، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: امسال اعتبارات فصل آموزش و پرورش ۸۱۰ میلیارد ریال است که ۴۷۰میلیارد ریال آن مربوط به مدارس تخریبی زلزله در دناست.

همچنین احد جمالی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گفت: با توجه به ضرورت افزایش کیفیت آموزش برگزاری حضوری کلاس‌ها با رعایت با رعایت امنیت سلامت در مدرسه از اولویت‌های بازگشایی مدارس است.

وی افزود: با توجه به کمبود فضای آموزشی به‌ویژه در شهر یاسوج بعلت مهاجرپذیر بودن اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان برنامه ریزی لازم برای تأمین فضا را انجام دهد.

جمالی در مورد شناسایی افراد بی‌سواد و پالایش گروه سنی ۱۰ تا۴۹ سال اظهار کرد: از طریق سامانه سیب بی‌سوادان به حوزه سوادآموزی معرفی تا زیر پوشش قرار گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: