کد خبر: 4068415
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳

«بوی تند خردل» مقام برتر جشنواره کشوری کتاب سال معلم را کسب کرد

رئیس حوزه هنری کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: کتاب بوی تند خردل از تولیدات دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان موفق به کسب مقام برتر دومین جشنواره کشوری کتاب سال معلم شد.

«بوی تند خردل»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان، شریف اسلامی، رئیس حوزه هنری کهگیلویه‌وبویراحمد اظهار کرد: کتاب «بوی تند خردل» از تولیدات دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان است که موفق به کسب مقام برتر دومین جشنواره کشوری کتاب سال معلم شد.

وی افزود: «بوی تند خردل» نوشته نجمه آرام‌بن و نرگس التیام‌مقدم است که خاطرات جانباز آزاده، سید محمدنبی ملک‌حسینی را روایت کرده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب روایت پنج سال اسارت راوی در چنگال نیروهای بعثی است که خاطرات راوی را از بهار ۱۳۶۴ تا اواسط سال ۱۳۶۹ روایت می‌کند.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه‌وبویراحمد اضافه کرد: سیدمحمدنبی ملک‌حسینی در ۱۶ سالگی داوطلبانه به جبهه می‌رود و یک‌سال بعد در عملیات تک دشمن و غافلگیری نیروهای ایرانی به اسارت درمی‌آید. این آزاده، پنج سال در اردوگاه رمادیه به سر می‌برد که در شهر رمادیه استان الانبار، در ۱۲۰ کیلومتری ضلع غربی بغداد، قرار داشت.

اسلامی گفت: هم‌اکنون ۱۰ پروژه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس در حوزه هنری استان در دست تولید است که بخشی از این کتاب‌ها در سال‌جاری منتشر می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :