جشنواره «رسانه‌ و انتخابات» در کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار می‌شود
کد خبر: 4198091
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹

جشنواره «رسانه‌ و انتخابات» در کهگیلویه‌وبویراحمد برگزار می‌شود

سرپرست روابط عمومی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد از برگزاری جشنواره رسانه و انتخابات ویژه اصحاب رسانه در این استان خبر داد.

جشنواره «رسانه‌ و انتخابات»

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، به نقل از روابط عمومی استانداری استان، محمدصادق درفشی، سرپرست روابط عمومی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد شامگاه، 15 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، گفت: در آستانه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نخستین جشنواره رسانه‌ای رسانه‌ و انتخابات با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی و ترغیب به مشارکت حداکثری در این رویداد مهم سیاسی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: این جشنواره بستری برای فعالان رسانه‌ای فراهم می‌کند تا با تولید محتوای خلاقانه و اثرگذار در روشنگری افکار عمومی، انتخاب اصلح و افزایش مشارکت کمک کند.

سرپرست روابط عمومی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت این جشنواره گامی در راستای ترغیب خبرنگاران به فعالیت‌های بیشتر جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری است.

درفشی تحقق راهبردهای مقام معظم رهبری در باب مشارکت در انتخابات، ترغیب و تشویق اصحاب رسانه به تولید محتوای فاخر و اثرگذار در موضوع انتخابات، افزایش بصیرت و آگاهی عمومی نسبت به اهمیت انتخابات و انتخاب اصلح، ایجاد فضای پرشور و شعور انتخاباتی در جامعه، کمک به انتخابات آگاهانه و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را از جمله اهداف این جشنواره عنوان کرد.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه می‌توانند آثار خود را در موضوع اهمیت انتخابات و مشارکت حداکثری، ویژگی نماینده اصلح، بررسی وظایف نمایندگان و تاثیر بر انتخابات، تبیین شاخص‌های انتخابات اصلح، آسیب‌شناسی انتخابات، نقش رسانه‌ها در تبیین و تشریح مسائل انتخابات، اخلاق انتخاباتی، انتخابات سالم، نقش تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی در انتخابات ارسال کنند.

سرپرست روابط عمومی استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به شرایط و ضوابط شرکت در جشنواره، تصریح کرد: آثار تولیدی شرکت‌کنندگان باید در یکی از رسانه‌های مکتوب، مجازی، دیداری یا شنیداری دارای مجوز و یا رسانه ملی منتشر شده باشد، رسانه باید لینک کوتاه تولیدات خود را به تفکیک نوع خبر، گزارش و مصاحبه در قالب پی دی اف به دبیرخانه ارسال کنند.

درفشی با اشاره به اینکه آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شود که از ابتدای مردادماه ۱۴۰۲ تا ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲ منتشر شده باشد، اضافه کرد: نوآورترین و خلاق‌ترین رسانه در موضوع انتخابات از بخش‌های ویژه این جشنواره است.به‌زودی از پوستر این جشنواره با دعوت از اصحاب رسانه و حضور مسئولان رونمایی می‌شود.

وی در پایان گفت: این جشنواره در بخش‌های خبر، گزارش خبری، مصاحبه، عکس، کلیپ، تیتر، یادداشت، موشن‌گرافی و اینفوگرافی برگزار می‌شود و آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شود که از ابتدای مردادماه ۱۴۰۲ تا ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲ منتشر شده باشد.مهلت ارسال آثار تا ۱۵ اسفندماه سال‌جاری است و داوری آثار از ۱۵ تا ۲۵ اسفندماه برگزار و برگزیدگان ۲۵ اسفندماه معرفی می‌شوند.

انتهای پیام
captcha