اسکان بیش از ۱۳ هزار مسافر نوروزی در کهگیلویه‌وبویراحمد
کد خبر: 4206594
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷

اسکان بیش از ۱۳ هزار مسافر نوروزی در کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیرکل گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: ۱۳ هزار و ۷۱۷ مسافر از روز ۲۴ اسفندماه تا روز گذشته، یکم فروردین‌ماه به این استان سفر کرده‌اند.

مراکز اقامتی استان

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، سعید طالبی‌پور، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه‌وبویراحمد امروز، دوم فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران، تعداد کل مسافران در استان در روز اول فروردین را پنج هزار و ۲۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد دو هزار و ۸۵۵ نفر در مراکز اقامتی اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: همچنین روز گذشته، یکم فروردین‌ماه تعداد کل بازدیدکنندگان از مراکز فرهنگی و گردشگری استان ۱۱ هزار و ۹۰۶ نفر ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه‌وبویراحمد با اشاره به اینکه از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا یکم فروردین‌ماه ۱۴۰۳، ۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر در مراکز اقامتی و تفریحی استان اسکان داده شده‌اند، بیان کرد: ۳۷ هزار نفر هم از مراکز گردشگری، تفریحی و تاریخی استان کهگیلویه‌وبویراحمد بازدید کرده‌اند.

یادآور می‌شود، کهگیلویه‌وبویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، افزون بر ۷۷۰ اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده در کنار جاذبه‌های مردم‌شناسی، چون پوشش‌ها و گویش‌های محلی و آوا‌ها و نوا‌های محلی یکی از مقاصد گردشگری جنوب کشور محسوب می‌شود. این استان با مساحتی حدود ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت بین استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

انتهای پیام
captcha