چاروسا و دیشموک، شهرستان می‌شوند
کد خبر: 4215141
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۶

چاروسا و دیشموک، شهرستان می‌شوند

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی از شهرستان شدن مناطق قلعه رئیسی و دیشموک خبر داد و گفت: تاکنون هیچ‌گونه کم‌کاری در زمینه شهرستان شدن این مناطق رخ نداده است.

حجت‌الاسلام سیدمحمد موحد، نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایکنا از کهگیلویه‌وبویراحمد، حجت‌الاسلام سیدمحمد موحد، نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی امروز، 22 اردیبهشت‌ماه در نشست شورای اداری بخش چاروسا با هدف رفع مشکلات این بخش‌ها، از شهرستان شدن مناطق قلعه رئیسی و دیشموک خبر داد و گفت: تاکنون هیچ‌گونه کم‌کاری در زمینه شهرستان شدن این مناطق رخ نداده است.زیرا اگر این مناطق شهرستان شود، اعتبار مجزا اختصاص داده می‌شود.

وی با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم برای رفع مشکل افت ولتاژ برق در این مناطق، افزود: با مدیرعامل برق کشور برای رفع مشکل برق چاروسا و دیشموک رایزنی‌های لازم انجام شد.در کنار نماینده مجلس باید مردم و مسئولین هم تلاش کنند و پیگیر مشکلات باشند.

همچنین، حجت‌الاسلام علی حیدر حیدرخواه، امام جمعه قلعه رئیسی نیز در این نشست با بیان اینکه بخش چاروسا یکی از بخش‌های بزرگ استان است و باید به مشکلات این بخش رسیدگی شود، افزود: نوسانات و قطعی مکرر برق در مناطق چاروسا یکی از معضلات اساسی مردم است .ظرفیت نیروی انسانی در چاروسا یک ظرفیت بزرگ است.

همچنین، نجیب‌الله ایزدخواه، بخشدار چاروسا نیز در این نشست اجرا نشدن طرح هادی در روستاهای، نبود امکانات کشاورزی برای کشاورزان و نبود زیرساخت‌های اداری در چاروسا را مهم‌ترین مشکل این بخش دانست و اضافه کرد: یکی از خواسته‌های عموم مردم چاروسا موضوع شهرستان شدن این بخش است.

وی در ادامه خواستار راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی در شبکه بهداشت این بخش شد و تاکید کرد کشاورزان مشکلات زیادی در زمینه کشاورزی دارند که نبود وسایل سنگین جهت کمک به کشاورزان و عدم توجه در زمینه تسهیلات از دیگر مشکلات آنهاست.

همچنین، سیدیحیی حسنی، رئیس دادگستری چاروسا نیز در این نشست مشکل اصلی جوانان را بیکاری و نبود شغل دانست و گفت: نبود شغل سبب افزایش برخی از آسیب‌های اجتماعی برای جوانان این منطقه شد همچنین کمبود امکانات ورزشی و نبود کارخانه در منطقه دست به دست هم می‌گذارد تا جوانان و نوجوانان هیچ فضای که بتوانند در آنها خود را سرگرم کنند، نیست و به یک معضل اساسی تبدیل شد.

انتهای پیام
captcha